"Kokoomus on MTV:n uuden puoluekannatustutkimuksen mukaan nousemassa maan suurimmaksi puolueeksi ensi viikonlopun kunnallisvaaleissa. Myös perussuomalaisten kannatus on noussut selvästi syksyn aikana."
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/10/733081
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/10/733081
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä kokóomus tulee häviämään vielä.
demarit häviää, jutta on epäaito populistikana!
Jutta haalariheikkien äänitorvena.Ei voi pahemmin mennä vikaan puolueessa.Sakari Tuomioja olisi ollut puolueelle vahvistus,mutta "aateveljien" kauna vei häneltä oikeutetun puheenjohtaja paikan.
Ihmiset ovat fiksuuntuneet sitten 60-70 luvuilta ja tajunneet että SDP:llä ei ole muuta tarjottavaa kuin VALEHTELUA, josta taas seuraa kansalle KURJUUTTA.
Elämme nyt SDP:n luomassa "hyvinvointiyhteiskunnassa" ja kansa voi pahemmin kuin koskaan!!!
On aika palata hallituksiin kokonaan ilman SDP:tä, niin ehkä kansan vointikin alkaa oikeasti kohentua.
Kukapa haluaisi antaa ääntään MAANPETTURIPUOLUEELLE! SDP:lle, joka aikoinaan NOUSI PUNAKAPINAAN SUOMEN VASTAJULISTETTUA ITSENÄISYYTTÄ VASTAAN, VENÄJÄN KANSSA YHTEISEN KOMMUNISMIN PUOLESTA!!!
paljon puolueesta!
"»Iskra» (Kipinä), ensimmäinen yleisvenäläinen illegaalinen marxilainen sanomalehti. Lenin perusti sen joulukuussa 1900 ulkomailla, ja sieltä sitä lähetettiin salaa Venäjälle. »Iskralla» oli erittäin suuri merkitys Venäjän sosialidemokraattien aatteellisessa yhteenliittämisessä, kun valmisteltiin erillään toimivien sosialidemokratian paikallisjärjestöjen yhdistämistä vallankumoukselliseksi marxilaiseksi puolueeksi."
kATEELLISIA OVAT SDPLÄISET, KYLLÄ KÄVI ELÄKELÄISTEN VIIKON ULKOMAANMATKOISTA AIKANAAN KOVA KIRJOITTELU JA PORU LEHTIEN PALSTOILLA, KUN KAREHDITTIIN, ETTÄ TAVALLISELLA TYÖLÄISELÄKELÄISELLÄ ON NIIN ISO ELÄKE, ETTÄ PÄÄSEE OMILLA, AIKANAAN 30-50 VUODEN AIKANA IHAN ITSE ANSAITSEMILLAAN ELÄKERAHOILLAAN JOPA VIIKON ULKOMAANMATKALLE! Sitten alkoi jo sdpn hallituskaudella tapahtumaan: Lipposen ja soininvaaran johdolla ajettiin eläkeindeksiksi ns. leikattu indeksi, joka ei vuosittain korvaa edes inflaatiotakaan, sekä leikattiin työtekijänä aikanaan kustannettu kansaneläkeosa pois. Täytyihän näköjään näille tänne rahdatuille "pakolaisille" jostakin KELAN isoja elatusmaksuja saada, samaan aikaan tapahtuivat, kun ns. "somalipakolaiset" tulivat Moskovasta koulutuksesta "pakolaisina". Kuka ihme näitä "musliminaisten omia uimavuorojärjestelijöitä" enää äänestäisi, omien etujensa vastaisesti! Kyllä k.....s menee jopa hitaamoienkin järkeen! Ei ikinä sdptä!