pitäskö uusi suami laittaa

hesarin ja welhon ohella. Noh? Systemaattista ihmisoikeuksien ja sananvapauksien riistämistä ateistien tyyliin.
5157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niin menepäs nyt lukemaan mitä se boikotti tarkoittaa :D En tiedä kyllä mitä ajat tässä takaa..

Äänestä
  • roistoille.

    Äänestä

  • palvelimelle hyökkäys kirjoitti:

    roistoille.

    tarkoitin tietysit uutta suomea. huh :D

    Äänestä

Jos halutaan saada edes jonkinlainen rauha. Olisi miljoona syytä vähemmän satia kun kaikki tappaisivat päästään sen niin suuresti palvomansa oman pikku-ukkonsa. Jokainen hullu satuihin uskova uskoo vain omaan pikku-ukkoonsa joka on ainoa oikea satujumala. Riitahan siinä tulee vääjäämättä jo saman nimiseen pikku-ukkon vannojien kesken. Sitten kun vielä otetaan mukaan erinimiseen pikku-ukkoihin uskovat niin ei voida olettaa mitenkään, että maailma mitenkään voisi rauhoittua ennenkuin nämä pikku-ukko uskovat suorittavat tämän itseään toistavan ennustuksensa lopullisesta satutaistelusta mistä he kaikki unelmoivat.

Äänestä

Joko ao. lehtien päätoimittajien vällynalaiset jutut ovat alkaneet kiusata mieltä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


boikottiin, kirjoitti:

hesarin ja welhon ohella. Noh? Systemaattista ihmisoikeuksien ja sananvapauksien riistämistä ateistien tyyliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu