Usa ja israel, molemmat täysin kyvyttömiä iskemään Iraniin!
Iran saa rauhassa kehittää
Pomminsa . ...
5137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vastapainoa!
syyria mukaan pommitalkoisiin!
olisivat laittomia, ja näitä maita pommiasioissa auttaneet maat olisivat rikollisia YK:n edessä.
Nähtävästi YK:n ydinkieltosopimusta rikkoneet maat erotettaisiin YK:sta.
Tietoa löytyy hakusanoilla, niin ei tarvitse höpöjä jutella.
että iran kehittelee ydinpommia ja se on ihan hyväkin asia. Usa ja sen liittolaiset eivät voi sitten niin helposti raiskata irania, niinku irakille tehtiin. Miksi kaikilla usa:n liittolaisilla saa olla ydinaseita ja muilla ei? Koska Usa yrittää hallita koko maailmaa ja toivottavasti se ei onnistu iran-operaatiossaan koska iran on strategisesti todella tärkeä alue ja siellä on paljon öljyä. SANOKAA EI FASISTEILLE, JOTEN EI NATOON.
Tässä on yksi lukuisista tutkimuksista jotka osoittavat vedenpitävästi että USA ensin myi aseet Irakille, sitten pommitti ja tuhosi ne, koska pystyivät satelliitilla seuraamaan mihin nämä myydyt aseet menivät.
http://www.commondreams.org/headlines02/0908-08.htm
Tämä on miten USA/CIA on toiminut jo vuosikymmeniä, ensin luodaan ongelma, mielellään niin että ongelman luomisesta tienataan sievoisia summia, sitten paljastetaan ongelma, ja hyökätään, raiskataan maa, tuodaan ko maan rikkaudet kotiin wallstreetin pankkiireille. USA on fasistivaltio jossa rajat yritysten ja valtion välillä ovat kadonneet, mitä tulee vallanpitoon.
myös suomelle myydyt usa aseet!
Helppo hyökätä!
Ja uudet aseet mm F-35 usa saa sen omisttajaa vastaan taistelemaan, vaihka pilotti tekisi mitä!