Jenny on kaikista paras..niin nättikin..
Jussin morsian
jepsju
53194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sopii paremmin maalaiselämään. Itsenäinen nainen.
Tässä aisaparissa taasen Jenny on jo ihan myyty, mutta Maija vaikuttaa jalat maassa naiselta. Sellainen saattaa kiehtoa nuorta miestä, mutta vähän tekisi mieli varotellakin, sillä pidemmän päälle järkeily voi hillitä tunteet. Ansaitsisiko Jussi Maijan kaltaisen viileän ja hillityn? Olisiko kenties liiankin itsenäinen elämään maatilan emännän saappaissa? Jenny olisi Jussille "varmempi" vaihtoehto...
tää on ainut varma mielipiteeni tän sarjan osalta.:)
Jenny vaikuttaa takertuvalta, vähän mustikseltakin. Söpöhän se tyttö on, mutta ei mun mielestä oikea nainen Jussille. Tarraantuu liikaa. Tämän illan jaksossa näkyi mielestäni erityisen selvästi.
Jenny on varmasti seurustelevaa ja hyvin vakiintuvaa tyyppiä, mutta se Jussi vaikuttaa melko erilaiselta luonteelta. Hakee varmaan emäntää itselleen, mutta vaikuttaa älykkäältä ja reilulta tyypiltä, ehkä kaipaa enemmän ilmatilaa, kuin se Jenny vois antaa.
Maija saattais just itsenäisyytensä takia sopia paremmin Jussille. Tietenkin sitä elellään siellä maatilalla, mutta kaipa viimekädessä on kyse ihmisten yhteensopivuudesta. Varman mutta Väärän ihmisen kanssa joka päivä "navetassa" yhdessä on aikamoista vankilassa olemista..
Ja ei kai se maatilan emännän saappaisiin asettuminen tarkoita sitä, että tilan ulkopuolinen elämä loppuu siihen. Nuo kaikki kolme ovat vielä niin nuoria. Varmaan tulee nuorelle isännälle itselleenkin tarve hakea virikkeitä maatilan ulkopuolelta. Siinä vaiheessa saattaisi Jennyn mustasukkaiset kyselyt miestä harmittaa..
Niin yhteenvetona tästä, että Jenny sopis ehkä paremmin sinne maatilalle, mutta se toinen, Maija, sopis paremmin sille miehelle.:)
Jussi on vielä kyllä niin nuori, vasta 19-vuotias, ettei oikea emäntä tuossa iässä juuri kohdalle osu. Eiköhän poika ole enemmänkin seikkailua hakemassa, emännän aika tulee aikaisintaan viiden vuoden kuluttua.
Soma poika, ja kivan tuntuinen perhe, mutta ei tästä vielä lopullista pariskuntaa tehdä. Maija on muuten näistä kahdesta se, johon soisin Jussin tarrautuvan.
Edelleenkin olen sitä mieltä, että Jenny on paras.. Itse ainakin valitsisin hänet:) Jussille vois paremmin sopiakin Maija..