Kyllä nyt

Kyllä meidän nyt kelpaa olla iloisia ja huolettomia kun oikein pääministerikin näin hyvää lupaa.

http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/10/18/vanhanen-taloushaihattelut-kostautuvat-vaaleissa/200827186/12?pos=10
1243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun vauraiden käsissä on omistajina tai työntekijöinä keskeinen tavarantuotanto ja hallintobyrokratia ja vielä politikot lainsäädäntöineen ovat heidän etuaan valvomassa niin tästä seuraa se, että pomminvarmasti kurjistuu sellaisen väen osa jonka tulotaso jää jälkeen tämän luokan tulotasosta jonka omistuksessa ja hallinnassa nämä keskeiset tuotantovälineet ja hallinto on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kelpaa. kirjoitti:

Kyllä meidän nyt kelpaa olla iloisia ja huolettomia kun oikein pääministerikin näin hyvää lupaa.

http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/10/18/vanhanen-taloushaihattelut-kostautuvat-vaaleissa/200827186/12?pos=10

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu