Ilmainen vinkki pohatoille:
Ostakaa kultaa jos haluatte vielä pysyä rikkaana ja rikastua lisää.
Ostakaa kultaa jos haluatte vielä pysyä rikkaana ja rikastua lisää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ei sitä kultaa voi syödä kun ruoka loppuu!
mielummin siemeniä ja paljon ni niillä voi taas käydä kauppaa.
kassit täyteen siemeniä niin bisnes on taattu!
No ny tarttukaa tilaisuuteenne ja varmistakaa tulevaisuutenne myynnissä olisi huippu siementä ,"sato takuu" , istutan ne pienestä lisähinnasta jos teiltä ei heti onnistu.
Pelkurit ovat JO pistäneet rahansa kultaan ja arvoesineisiin. Niiden hinnat ovat nousseet.
Rohkea sijoittaa nyt osakkeisiin, ja suomalainen säästäjä tietysti suomalaisiin teollisuusyrityksiin, teollisuusosakkeet ovat sikamaisen halpoja.
Ja suomalainen säästäjä ei sijoita pankkiirien täysin tuottamattomiin 'puljuihin', pankkeihin ja muihin rahoituslaitoksiin.
Kuule osta vaan kultaa .
( otan riskin noilla halvoilla osakkeilla )
Kaikessa kaupankäynnissä ja varsinkin osakkeiden, arvopapereiden, arvometallien ja -esineiden kaupassa on yksi periaate: OSTA halvalla ja MYY kalliilla!
Sinun periaatteellasi ostaa kallista, esimerkiksi nyt kultaa, ja myydä sitten rahapulassa halvalla, ei varmasti rikastu muualla kuin virtuaalimaailmassa.
ja lisäksi teollisuusosakkeet jos mitkä ovat luotettavia sijoituskohteita: Aina me tarvitaan asuntoja, laivoja ja muita kulkuvälineitä, ruokaa, lääkkeitä yms, tuotantotaloudellista toimintaa.
Pankeista ja helyistä korvissa ei niin väliä. Ilman niitäkin tulee toimeen ja ihan mukavasti.
kauppoja? T:jussi
En halua rikastua !
Ei oo kultaa eikä osakkeita (tosin hulluina vuosina kun rahaa jaettiin meinasin ostaa Nokian osakkeita mutta onneksi luovuin mokomasta. )
Käydäänkö kansainvälistä kultakauppaa dollareilla ?
Outoa ettei taalan arvo ole vielä pudonnut $\. ?
Mitä maksaa kilo täyttä hienokultaa nykyään?
"Kullan hinta nousee 1 100 taalaan"??
Arvostettu arvometallikonsultti GFMS arvioi tuoreessa katsauksessaan, että kullan hinta nousee tänä vuonna(2009) selvästi yli 1 000 taalan unssilta eikä ole poissuljettua, että 1 100 dollarinkin raja menee rikki.
http://www.arvopaperi.fi/uutisarkisto/article269416.ece