On olemassa kahdenlaisia sairaanhoitajia. On niitä, jotka tekevät työtä saadakseen elantonsa(SDP) ja on niitä porvarisrouvia, jotka ovat sairaanhoitajana harrastuksena(Kok). Nämä harrastaja hoitajat kuluttavat päivänsä kahvia juoden ja juoruillen kun toiset oikeat hoitajat ja sairaala-apulaiset joutuvat tekemään heidänkin työnsä.
Kahdenlaisia sairaanhoitajia
Sari-sairaanhoitaja
2111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se taitaa olla sairaahoitajienkin keskuudessa samoin, kuin opettajien. Tekijänaiset ja miehet ovat muita, kuin kokoomuksen edustajia.
Tuolla aikeisemmin kerroin lauantaisen tapaamisen naisopettajan, kokoomuksen kuntavaaliehdokkaan vaaliteemasta. HÄN SANOI, ETTÄ DEMARIT OVAT HÄVITTÄNEET KURIN KOULUSTA. AJATTELE.
ITSE OPETTAJA JA ON KURI HÄVINNYT. SILLOIN MINULLE VALKENI, ETTEI AINAKAAN MEIDÄN KAUPUNGISSA OLE KOKOOMUKSESTA MITÄÄN PELKOA, JOS HEIDÄN MATERIAALINSA ON TÄTÄ.
MUTTA OMA KOKEMUKSENI ON, ETTÄ KAIKKI SAIRAANHOITAJAT PAISKIVAT KOVASTI TÖITÄ!
MENE TEKEMÄÄN PÄIVÄ TÖITÄ HEIDÄN KANSSAAN, JOS ON JÄÄNYT EPÄSELVÄKSI?