Fasismin esiinmarssi, Itävallan

Perussuomalaisten mahdollinen vaalivoitto ensi sunnuntaina olisi hirmuinen valuminen taaksepäin siitä edistyksestä joka tässä junttilassa on viime vuosikymmeninä saavutettu.
5188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Muut keski-euroopan maat ja pohjoismaat ovat jo tiukentaneet pakolaispolitiikkaansa. Perussuomalaiset ovat onneksi etujoukossa pitämässä oman kansansa puolta.

Äänestä

Sinulta on tainnut jäädä huomaamatta entiset itäblokin maat ja esim. Italia.

Mahdollinen vaalivoitto perussuomalaisille olisi hirmuinen askel eteenpäin siitä taantumuksesta, missä monikulttuurisuuden hyysäys ui.

Äänestä
  • Itse ainakin äänestän perussuomalaisia, ainoa puolue joka uskaltaa sanoa EI tälle sekopäiselle maahanmuuttopolitiikalle! vielä ei ole liian myöhäistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälkeen Suomi? kirjoitti:

Perussuomalaisten mahdollinen vaalivoitto ensi sunnuntaina olisi hirmuinen valuminen taaksepäin siitä edistyksestä joka tässä junttilassa on viime vuosikymmeninä saavutettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu