torstaina? Ei ole ketään kandidaattia mulla mutta ehkä Kalle kun oli jo vaarassa pudota viime kerralla.
Kukahan miehistä
tippuu
221046
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
KOOP!!
voittaa ylivoimaisesti ja laulaa muut suohon, ja lisäksi on syötävän seksikkään miehekäs komistus.
Kooppi tipuu, ei voi mittää.
Edellinen veto oli aika hyvä, mutta pelkään ettei miehen taidot loppupeleisssä kuitenkaan riitä. Toki ulkonäöstä on apua. Toivoisin, että Kalle lähtis.
Tossa jengissä riittää ihan keveesti voittoon. Ainut haastaja on Vesa, mutta hän on toistaiseksi ainakin näyttänyt liian junttimaiselta idoliksi;). No jos tuunataan vähän, mutta näyttää olevan aika tumpelo stailaaja tälläkin kaudella. Onkohan se sama kuin viime kaudella? Ai niin onhan siellä se pikkupetekin. Pikkuhurmuri pikkutytöille.
Vesa ei ole ainoa haastaja. Kun Danielia ei enää ole on selviö että Koop lähtee seuraavaksi. Hoono soomi nääs.
Koop puhuu ihan hyvää suomea. On siellä ennenkin pärjätty puutteellisella suomen kielellä pitkälle, esimerkiksi Agnes toisella kaudella. Viime kaudella Mia puhui suomea hieman kankeasti, Anna äänsi laulaessaan ihan kummallisesti ja Kristiankin oli ruotsinkielinen.
enkä usko, että danielinkaan tippumisen syy oli hoono soomi, vaan ihan se, että oli kuitenkin liian ujo tai vaisu. Missä oli etelämaalainen säteily ja temperamentti! Danielilta kai odotettiin vähän liikaa. Harmi mun mielestä että pudotettiin tässä vaiheessa. Kalle t. Wellu olis mieluummin joutanut himaan.
myös Kalle. Wellu on niin teennäinen ja sitäpaitsi ihan liian vanha tuohon kisaan. Noita meurmaneja on ihan tarpeeksi.
teeskentelijä. yrittää kusettaa pikkutyttöjä tuhlaamaan saldonsa itseenä esittämällä rockstaraa, vaikka on pesunkestävä poppari. Koskahan tämä feikki hoksaa muuttaa maispeissiinsä genrekseen rockin?;D
bye bye Suomen idolit. Ehkä Anna P:n takia voisi katsoa mutta muuten ei.
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=356777153
katsoa koko idolspelleilyä just ton oksettavan meikkifeikin takia;D. Jos se vaikka tippuis ens kerralla, niin vois seuratakin, varsinkin jos Koop pysyy messissä.
miksi ihmeessä suomalaiset sitä virolaista äänestäisivät?
yksi ulkomaalainen saatiin jo ulos, seuraava lähtee tällä viikolla
???
Kalle on ihan väärässä kilpailussa. Jäykkä, keskinkertain en laulaja ja täysin unaton pikkupoika. Miten tollanen jätkä voisi laulaa AC/DC:tä?
Kalle tykkää rokista mutta tyyliä pitäis olla.
koska rääkyy biisinsä, ääni ja laulutapa aika hirveän kuuloista. Ei se ulkomuoto Lindaakaan pelastanut ja Linda osasi sentään laulaakin.
Uskoisinpa että suomalaiset eivät loppujen lopuksi ole kuitenkaan valmiita äänestämään romanitaustaista idoliksi.
mikään romaani ole vaan pikemminkin novelli, kun on aikas lyhyt ja sen vanhemmat näyttivät kyllä ihan haaleilta kaaleilta, mitä nyt faija oli vähän ruskettunut, muttei sekään miltään romaanilta saati afrolta näyttänyt. Mistä lienee Pete perinyt eksoottisen lennykravitzmaisen ulkomuotonsa?
TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY, TYRKKY,TYRKKY,
....TIPPUU, ELI.....
WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,
WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,
WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,WELLU,
niin ankaraa Wellu-vastaista kampanjaa, että täytyypä ihan vastalauseena äänestää Wellua muutamalla kerran seuraavassa semifinaalissa.
esittämään.;)