Lordi vieraana

Conanissa

18

4781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onan the barbarian

      Ketkä muut suomalaiset ovat olleet Conanin vieraana? Tuskin on ensimmäinen... Tarjaa ei lasketa kun ei ole ollut studiossa.

      • Cou nään of Braiaaan!

        Juontaja Heikki Paasonen oli joskus näyttelijä Lauri Nurksen kanssa siellä katsomossa. (taisi siinä olla vielä jokunen muukin näyttelijä, mut en ehtinyt huomata) Nauroivat siellä muiden mukana, ja Conan taisi heittää siinä jotain pilaa Laurista. Näin joskus pätkän siitä mutten sitä jaksoa. Se oli tietysti niiden Suomi-sketsien jälkeistä aikaa.

        Imitaattori Jarkko Tamminen oli ollut joskus Jay Lenon -showssa vuosia sitten. Oli imitoinut sellaisella helium-äänellä pikkupoikaa. Leno oli hiukan säikähtänytkin sitä ääntä, Jarkko kertoi joskus...taisi olla Joonas Hytönen showssa.

        Jimiltä tulevassa Jimmy Kimmel-showssa näin joku aika sitten jakson, jossa vieras (joku näyttelijä) alkoi puhua yhtäkkiä Children of Bodom -hevibändistämme. Viittasi Bodomin joukkosurmaan. Jimmy Kimmel sanoi kuulleensa bändistä.

        Ja olisin yllättynyt, ellei Renny Harlin olisi ollut ikinä missään Jenkkien talk-show:ssa, tai vähintään aamu-teeveessä. (Silloin kun oli uransa huipulla)


      • pari kolme

        vuotta sitte Conani kutsu The Crashin musiikkivieraaksi, mutta eivätpä pojat lähteneet kun oli just keikkoja Suomessa...ääliöitä, oisivat voineet nousta kuuluisammaksi..


    • blue1.

      Lordi lordi lordiiiiiii!!!!!!!

    • Iiiiik!

      Helvetin Lordi, pysyisi nyt Suomessa eikä yrittäisi enää pilata Suomikuvaa rumalla pärställään.

      • grodow

        Whadda heeellllll..........


    • Lordi on ensimmäinen suomalaisbändi, joka esiintyy ohjelmassa.

      Hieno homma ja hyvää mainosta bändille. Lordi on samoihin aikoihin USA:ssa kiertueella ja bändin uutuuslevy "Deadache" julkaistaan jo ensi viikolla.

    • blue1.

      Lordi on kuningas!!! Hienoa lordiiiii!!!!!

    • Naurettavat

      Persaukiset lappalaiset menee naurun kohteeksi. Hienoa, pilaa koko bändi.

      • ????????

        Mitä oikein tarkoitit nyt en ymmärtänyt?!!


      • turhapurot
        ???????? kirjoitti:

        Mitä oikein tarkoitit nyt en ymmärtänyt?!!

        Nämä porot on nykyajan turhapurot, ei heitä ota kukaan muu kuin velkojat tosissaan..


    • Olis kiva katsoa

      Koska kyseinen Conan ohjelma esitetään?

    • petkus

      menneen talven lumia on toi lordi...

      • menevän. Kateelliset suomalaiset taas haukkumassa. Kumma kun porukka haukkuun niitä, jotka haluavat menestyä ulkomailla.

        "menneen talven lumia on toi lordi..." Lordi on vasta nousemassa uudelle tasolle. Suomalaisten mielipiteellä ei ole kohta mitään väliä, kun heidän suosionsa kasvaa ulkomailla.

        Niin. Kun he olivat esiintymässä Uudessa Seelannissa, Peter Jackson antoi joitain Taru Sormusten Herrasta reksviittaa heille, jotta voisivat keksiä jotain uutta omiin tarkoituksiinsa. Varmaan myös muiden leffojenkin.

        Kuten Putansuu sanoi: Suomalaisilta lähtee mopo käsistä, kun joku meikäläinen on yrittämässä lyödä itsenstä läpi esim. jenkeissä. Niin sen pitäisi tapahtua hetkessä, vaikka se on lähes mahdotonta saada menestystä niin lyhyessä ajassa.


      • John..
        m.i.c01 kirjoitti:

        menevän. Kateelliset suomalaiset taas haukkumassa. Kumma kun porukka haukkuun niitä, jotka haluavat menestyä ulkomailla.

        "menneen talven lumia on toi lordi..." Lordi on vasta nousemassa uudelle tasolle. Suomalaisten mielipiteellä ei ole kohta mitään väliä, kun heidän suosionsa kasvaa ulkomailla.

        Niin. Kun he olivat esiintymässä Uudessa Seelannissa, Peter Jackson antoi joitain Taru Sormusten Herrasta reksviittaa heille, jotta voisivat keksiä jotain uutta omiin tarkoituksiinsa. Varmaan myös muiden leffojenkin.

        Kuten Putansuu sanoi: Suomalaisilta lähtee mopo käsistä, kun joku meikäläinen on yrittämässä lyödä itsenstä läpi esim. jenkeissä. Niin sen pitäisi tapahtua hetkessä, vaikka se on lähes mahdotonta saada menestystä niin lyhyessä ajassa.

        Kyllä se Renny Harlin oli Counanin vieraana vuonna ööö 96. Oli mainostamassa long kiss good nightia. Tosin oli illan kolmas vieras..


    • luultavasti

      haukkumalla suomalaiset humppakansaksi

      • siellä

        humppa soi lähde Lappeenrantaan kansa karkeloi
        Mennään käymään sie ja mie nyt kahdestaan,
        ilot ei lopu milloinkaan."


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2382
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe