Työpaikoilla on havaittu, että rahat ei riitä, jukolauta! Valtioverojen alentaminen on jo kahdesti heti kuitattu Lapualla kunnallisveron nostolla. Kuntataloutta on hoidettu kokoomus- keskustajohtoisesti todella heikosti. Rahaa on poltettu takki auki ja päät pilvissä mentaliteetilla ja velkaa on otettu vain lisää, vaikka olemme olleet kovassa taloudellisessa nosteessa. Mitään näkyvää ei ole saatu, vain tyhjä toivonkinnas. Kokoomuksen ja keskustan avoimet ja piilotetut satsaukset Virkiälle ovat saaneet monen duunarin papen kiehumaan, peli on puhallettava poikki.
Sikeinkin "nukkuva" duunari on herännyt kysymykseen, kuinka mun verotiliä on käytetty?
Nyt on tosiaan Lapualla toivoa, kun duunarit ovat heränneet!
Sikeinkin "nukkuva" duunari on herännyt kysymykseen, kuinka mun verotiliä on käytetty?
Nyt on tosiaan Lapualla toivoa, kun duunarit ovat heränneet!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Demareilla yksi ehdokas, jota voisin äänestää, mutta valitettavasti väärässä puolueessa.
Persujen kanssa voisitte seuraavissa vaaleissa tehdä vaaliliiton,jolloin mahdollisesti vaikutusmahdollisuudet kasvaisivat.
Urpilainen oli niin HUONO TV:ssa, ettei mitään hätää. SDP ui syvällä.
Demarit! Kayppä oikeissa työpaikossa - ei agrimarketeissa tms. , niin huomaat duunarien heränneen ajattelemaan, että heirän työpanokset ei saa enää joutua vääriin hanskoihin ja vääriin tekoihin.
yrittäjien järjestämän vaalipaneelin jälkeen! mitä se demarien ehdokas YRITTI sanoa?
aina on paskaa jauhamas. Eikö muka aikuisilla ihmisillä ole muuta tekemistä, kuin notkua jossain huoltsikalla? On niin maalaasta notta!
Ei se meitä ole paljoa parantanu.
Kun ne ei ookkaan niitä tyälääsiä.
vähäpätöinen puolue Lapualla ja päädemarikin vissiin mieluusti herrojen kanssa marjassa.
Ei nämä sun veropuheet näihin kepu-kokoomuslaisiin pure. Kepulaiset eivät ole koskaan maksaneet oikeasti veroa ja kokoomuslaiset ovat aina osanneet kiertää ne.
Duunarien rahat ei saa mennä sellaisten käsiin, jotka eivät sitä halua tai osaa käyttää kaikkia hyödyntävästi.
Tuntuu hienolta, että Lapualla ollaan lopulta herätty
huomaamaan kuinka verorahoja käytetään aivan muuhun kuin mitä veronmaksajat haluavat.
Muistakaa, aina seuraa lama kun porvarit on vallankahvassa.Suhteessa veroja eniten maksaa duunari palkastaan.
ja maanpienimmille koittaa pyhäiltana. Asiat rupeaa hoitumaan reilusti ihmisten parhaaksi ja sitä kannattaa vähän juhliakkin. http://www.youtube.com/watch?v=zXHfVMkSGe8