Voisikohan

suomalaisia...niin kummalliselta kun se tietysti kuulostaapikin.
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta suomi kyllä avittaa jatkuvasti köyhää venäjän valtiota ja sen entisiä alusmaita.

Äänestä
  • suomen sisäpoliitinen tilanne on joteski pelottavalla tolalla, ajattelin että jos sotilaallisella väliin tulolla estäis hommia luisumasta käpälistä

    Äänestä

  • kun tää kirjoitti:

    suomen sisäpoliitinen tilanne on joteski pelottavalla tolalla, ajattelin että jos sotilaallisella väliin tulolla estäis hommia luisumasta käpälistä

    Taikka rauhanomaisesti ottamalla vastaan osaavaa työvoimaa esim siperian öljy ja kaasukentille sekä metsätöihin talviksi samaan paikkaan. Suomi toimisi kauttakulkumaana kuten muussakin liikenteessä.

    Äänestä

  • se kyllä kirjoitti:

    Taikka rauhanomaisesti ottamalla vastaan osaavaa työvoimaa esim siperian öljy ja kaasukentille sekä metsätöihin talviksi samaan paikkaan. Suomi toimisi kauttakulkumaana kuten muussakin liikenteessä.

    jep, kuulostaa hienolta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjä auttaa kirjoitti:

suomalaisia...niin kummalliselta kun se tietysti kuulostaapikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu