Voiko työmies

Onko tosiaan niin höynäytettäviä työläisiä, että antavat äänensä kokoomuslaisille? Mieluummin vaikka Soinin väelle.
9276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Yksilön vapaus vastaan demareiden yksilön valtiollistaminen.

Helppo valita, kumpaako äänestän.

Äänestä
  • niitä muitakin kuin Kokomusta ja Demarit...
    Miks välttämättä pitää äänestää johtopuolueita, jotka joka tapauksessa kulkevat melkein käsi kädessä...

    Duunarin ei pitäis porvareitä äänestää.

    Äänestä


  • Äänestäjä kirjoitti:

    niitä muitakin kuin Kokomusta ja Demarit...
    Miks välttämättä pitää äänestää johtopuolueita, jotka joka tapauksessa kulkevat melkein käsi kädessä...

    Duunarin ei pitäis porvareitä äänestää.

    syytää tänne kymmenittäin provoja, ei auta jokainen sen tietää punikit vajoo ja syvälle!

    Äänestä

  • hätä... kirjoitti:

    syytää tänne kymmenittäin provoja, ei auta jokainen sen tietää punikit vajoo ja syvälle!

    En ymmärrä sun punaisia vastaan hyökkäävää käytöstä...
    Suomessa ei ole ikinä ollut punikkihallitusta eikä varmasti tule olemaan.

    Ennenkuin Demarit alkoivat kääntymään liiaksi oikealle, niin täällä jotenkin homma toimi, mutta nyt kun oikeistopuolueita on kaikki kolme suurinta, niin tästä ei voi tulla mitään.

    Oletkohan sinäkään täysin ajan tasalla vai oletko vain oikeistopopulistien käännytetty?

    Sehän on selvä, ettei "tavallisen työmiehen/-naisen" kuuluisi äänestää porvareita.

    Äänestä

koulutetumpia ja paremmin ansaitsevia. Samaistuvat ja tuntevat itsensä siten nostavansa omaa arvoaan.
Mieti, äänestätäkö sinä itseäsi vähemmän kouluttautunutta ja vähemmän tienaavaa?
Olis kiva kuulla tähän kysymykseen vastaus.

Äänestä

Voihan sitä äänestää,jos on Niuvanniemeltä tullut.Siellähän tunnetusti järki ei päätä pakota.Jos haluaa kurjuutta osalleen,niin äänestää sitten kokoomusta.Normaalilla järjellä varustettu,tietää kuka häntä puolustaa sitten kun on pulassa.

Äänestä

kokoomukselle, ei suinkaan ole höynäytettävä, vaan henkilö joka osaa ja uskaltaa ajatella itse. Jos taas antaa äänensä Soinilaisille, osoittaa silkkaa typeryyttä ja harkintakyvyn ja todellisuuden tajun puutetta.

Äänestä
  • suostuu ehdoitta rahottamaan pelimiesten mokat ,ei ajattele miksi tähän on tultu ,minkä ajatusmallin /ideologian aikaansaannoksena miljoonat jäävät/ovat ilman työtä ,tavallisen työntekijän verokuormaa on kasvatettu salakavalasti ,että vain palkkiot ja ryöstöoptiot pysyvät järkähtämättä .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella kirjoitti:

Onko tosiaan niin höynäytettäviä työläisiä, että antavat äänensä kokoomuslaisille? Mieluummin vaikka Soinin väelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu