Kouluttamattomat persut

Tutkimusten mukaan pakolaisvastainen henkilö on heikosti koulutettu ja usein taustalla on rikkinäinen lapsuus. Näistä henkilöistä heikoimmin pärjänneet kuuluvat yhdenmiehen shown eli persujen kannattajiin.
14499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

että demokratiassa heikoimmalla kansanosalla ei saisi olla äänioikeutta?

Äänestä
  • Heikoin kansanosa ei aina ymmärrä asioiden syy-yhteyksiä ja tekevät äänestämällä hallaa koko kansalle.

    Äänestä

  • on rakentanu sillan pystyyn,kun muut vielä lukee ohjeita miten nämä palkit oikein tulee.

    Äänestä

  • on niitä jotka kirjoitti:

    on rakentanu sillan pystyyn,kun muut vielä lukee ohjeita miten nämä palkit oikein tulee.

    Suurta negatiivista tunnetta ilman järkeä. Taitaa mennä heti kättelyssä purkuun koko silta.

    Äänestä

  • pelastukoon ken voi kirjoitti:

    Suurta negatiivista tunnetta ilman järkeä. Taitaa mennä heti kättelyssä purkuun koko silta.

    Perussuomalaisten silta tehdään suomalaisesta teräksestä suomalaisella osaamisella se kestää säässä,kun säässä ja verot pysyy suomessa.

    Äänestä

  • tony kirjoitti:

    Heikoin kansanosa ei aina ymmärrä asioiden syy-yhteyksiä ja tekevät äänestämällä hallaa koko kansalle.

    ja aiheutta pilvilinnoilaan finanssikriisejä ja muita katastrofeja.

    Äänestä

  • tehdään ulkomailla kirjoitti:

    Perussuomalaisten silta tehdään suomalaisesta teräksestä suomalaisella osaamisella se kestää säässä,kun säässä ja verot pysyy suomessa.

    sen verran paljon olen nähnyt huijausta Suomalaisten työssä, että sanon suoraan: Suomalaisilla on liian kovat palkat työn laatuun nähden ja samalla aivan liian heikko moraali työnantajaansa ja asiakasta kohtaan.

    Äänestä

- mikähän petti järjenjuoksussa silloin!

Äänestä
  • oli SDP:läisten ja businessmiesten järjestämä juttu muokata Suomalainen yritysmaalima eurokuntoon.

    Äänestä

naurettavaa yhteiskuntaa pitää pystyssä eikä mitkään paskan jauhajat.

Äänestä

ja uskon että lukuu muuttuu suuremmaksi.

Äänestä
  • halutaan lisää menoja ei mitään järkeä huomaa ettei noiden politiikkojen tarvitse koskaan ajatella rahaa.

    Äänestä

Taitaa harmittaa viestiketjun aloittajaa suunnattomasti kun persujen kannatus on vahvassa kasvussa.

Ja mitään et voi.. kuin mollata täällä.
Osoittaa hyvin sinun sivistystasosi.

Äänestä

toista kouluttamatonta persuu, Halla-ahoa meinasin äänestää. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


social kirjoitti:

Tutkimusten mukaan pakolaisvastainen henkilö on heikosti koulutettu ja usein taustalla on rikkinäinen lapsuus. Näistä henkilöistä heikoimmin pärjänneet kuuluvat yhdenmiehen shown eli persujen kannattajiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu