Onko niin että yritys nimeltä Wincapita on lopetettu Panamassa?
Silloin jäsenet eivät kuulu enää mihinkaan yhteisöön jos Wincapitaa ei enää ole.
Silloin jäsenet eivät kuulu enää mihinkaan yhteisöön jos Wincapitaa ei enää ole.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
totta.
Ei ole yritystä wincapita koskaan ollutkaan Panamassa, joten ei sitä ole koskaan tarvinnut lopettaakkaan.
Vaan kukas sitä kapitaa kaipaa?? Uusi yhtiö on niin paljon hyvempi.....=)
Uskoisin että n. 10.000 WinCapita nimiseen rekistöröimättömään kusetusfirmaan sijoittanutta hyväuskoista kaipaa tähän WinCapita nimellä tunnettuun rikokseen sijoittamiaan n. 100.000.000 euroa takaisin.
Lisäksi KRP kaipaa rikoksen tekijöitä.
Kyllä suurin osa tietää mihin ne rahat on menny.........
Rikosilmoja vasta.800kpl!!
Luulis mietityttävän.......=)
Olen jäsen, mutta en tiedä. Koska sinä tiedät, niin kerropa, mihin ne rahat sitten ovat menneet - uudelle yritykselle, uudelle klubille, säätiölle, Hannulle, pyramidin huipulle, juopotteluun ja naisiin vai kaikille edellisille?
Olisi muuten kiva, jos klubi kertoisi jäsenilleen jotakin. Ei kaikilla ole tietäviä sponsoreita. Siinä mielessä KRP on luotettavin kanava, vai onko?
Eiköhän tuota ole jo mietittykin ja syyt rikosilmoitusten määrään on tiedossa. Sinä harrastat hymiöillä ja pisteillä vihjailua vaikka mitään oikeaa tietoa sinulla ei ole.
Mitään uutta yhtiötä ei ole.
Saa edes ensimmäistäkään asiaa oikein!
>>Uskoisin että n. 10.000 WinCapita nimiseen rekistöröimättömään kusetusfirmaan-----------
Wincapita Private Club EI ole mikään firma vaan yksityinen klupi, kuten nimikin kertoo.
Klubin taasen aikoinaan omisti Worlwide Investment Company Corp.
Viimeksi Worlwide Inwestment Foundation eli WIF-säätiö osti yrityksen ja klupin kaikki kiinteistösijoitukset,valuuttakaupan ja kaikki uudet suunitelmat, kuten raaka-ainemarkkinat jne.
tuhannet jäsenet omistavat Wif-osuuksia.
...kun olet noin hyvin perillä asioista.
Mikä on Wif-osuuden käypä markkina-arvo?
-Dirikka
TIETÄVÄN, KUN OLET MEITÄ MUITA 99,8 % ÄLYKKÄÄMPI.
Terveisin Se Vähä-älyisempi
Panaman säätiörekisteri ei tunne kertomaasi "Worlwide Inwestment Foundation" -säätiötä.
Rekisteristä löytyy kyllä "WORLDWIDE INVESTMENTS FOUNDATION", jossa S-kirjain investment sanan perässä. Ei ole se teidän suuresti ylistämä WIF-säätiö, vaan jotain aivan muuta, kun lukaisee nuo rekisteröinti paperit vuodelta 2004 lävitse. Sen jälkeen ei ole muutoksia ko. säätiössä.
...tuota väitettä. Kuten varmasti itsekin havaitsit, tuo aiemmin esiintynyt provosoiva viesti ei todellakaan ollut minun tuotoksiani.
Tässä keskustelussa lähdetään samalta viivalta ja asiat kiistelevät, eivät ihmiset. Eikö näin?
-Dirikka
Tunnut olevan kun TIEDÄT jo näköjään mitä muutkin tietää.
Kyllä ne pitkäaikaiset jäsenet tietää missä mennään......kyselepä sieltä päin.
Kerro ihmeessä muillekin??
Winclub/Wincapita oli ponzi. Se ei missään vaiheessa ollut yritys tai yhtiö, eikä sillä ollut tarkoituskaan olla muuta toimintaa kuin huijaamalla varastaa ihmisiltä rahaa. Sitähän ei yritystoiminnaksi voi nimittää. Jos sille ilmaantuu seuraaja, sekin tulee olemaan ponzi-kusetus.
Muuta kuin sen että luultavasti kukaan ei tiedä missä mennään. Ei ainakaan tienauksella. Ja tarkoitan ettei missään siellä ei edes siellä "ylimmässä" kerroksessa. Huhuja on kyllä riittänyt. Oikein INNOLLA odotan että koska taas aukee. Ei jälkeäkään Hannusta,winkkarista eikä edes säätiöstä.
edes tuosta säätiöstä. Oli ihan paskapuhetta säätiön perustamisetkin. Panaman rekistereissä sitä ei ole. Vaan paskan puhuminenhan on ollut WC:n vetäjien "ammatti" jo pitkään...
Nämä paskanpuhujat ei ole lähelläkään johtoa. Ei edes nuo thaimaan poijaat.