Jatkuvat sähkönhinnan korotukset ovat porvarihallituksen eli pääasiassa Kokoomuksen syytä.
Markkinajohtaja Fortum hilaa hintoja ylöspäin, yhtiön omistaja Suomen valtio eli tässä tapauksessa hallitus ja paperinukkepellensä paska-pekkarinen eivät puutu asiaan millään lailla.
Äänestä Kokoomusta ja tämä kusetus jatkuu! Osallistu talkoisiin, kanna lisää rahaa rikkaiden taskuihin!
Markkinajohtaja Fortum hilaa hintoja ylöspäin, yhtiön omistaja Suomen valtio eli tässä tapauksessa hallitus ja paperinukkepellensä paska-pekkarinen eivät puutu asiaan millään lailla.
Äänestä Kokoomusta ja tämä kusetus jatkuu! Osallistu talkoisiin, kanna lisää rahaa rikkaiden taskuihin!
Vastaukset 6
Vanhimmat
super-ryhmälleen miljoonien tulospalkkiot kerättyä. Eihän sitä osaa kuin huippu-johtajat tehdä tulosta monopolifirmalla ;)
Kun Fortumin sähkö se lampussasi palaa, niin johtaja Liliuksen pyl..ä halaat,
jok´ hinnat ylös nostattaa ja sulla tään kaiken maksattaa.
Näin sä optiot hänelle takaat vaik´ hän itse ei mitään muuta kuin makaa.
Kas näin porvari osakkeilla elää ja pelaa, mut´ toiset ne työtä hakee ja lehteä selaa!
*
Lilius ei tunne lamaa hänellä on kamaa
Lilius, Lilius, sinä Suomeen syntynyt käenpoika, Pekkarisen tyhmä Mauri sinua syöttää, mutta et edes yökkää, niinpä sinä kasvat ja lihot ja kun paisunut olet, Jumbojetillä omaisuuden kanssa sinulla ulkomaille veroparatiisiin on kohta hoppu, mutta muista se, että kaikesta viimein tulee loppu!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mikael_Lilius
*
http://lehti.samizdat.info/2005/09/28/1372/
Ainakin eräs aikoinaan ja vieläkin rahoo fortumin obtioilla, ajoin sos- ja terveydenhuollon lakiesityksillään hornantuuttiin. Niitä hedelmiä ja huonoa oloa nyt taas kepulaiset ja kokoomus yrittävät korjata. Asioita ei saa vääristellä, pitää katsoa historiaa, mistä aina asiat alunperin juontavat. Siksi SDP:n ja Kokoomuksen hallitus poisti progressiivisen verotuksenkin, kun obtiomiljoonat alkoivat painaa salkussa.
Porvari/kapitalisti on suomenkansan suurin ja pahin pummi!!
Sehän kerää toisten työntuloksella omaan taskuun ne suuret voitot!
- Joka kokoomukseen haksahtaa se kataiseen kapsahtaa!
Lopettakaa sähköhintojen nosto, aina keksitään syitä nostaa hintoja mutta ei koskaan tiputeta miksi ei? Fortumin johtajat teille ei tarvitse maksaa minkäänlaisia optioita koska sähkö on tänäpäivänä elinehto käytätte ihmisiä aivan järkyttävällä tavalla hyväksi Nostetaan hintoja että johtajat saa itselleen lisää haalittua rahaa!!! Häräkää jo!!