Huomenna on viimeinen mahdollisuus äänestää Paremman Kotkan puolesta eli numeroa 214.
Ei tyhjiä lupauksia vaan ratkaisuja: http://www.soares.fi
Kim Soares - 214
(Sd.)
Ei tyhjiä lupauksia vaan ratkaisuja: http://www.soares.fi
Kim Soares - 214
(Sd.)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kiemurrella irti demareiden ryhmäpäätöksistä?
demarit on sellanen porukka jossa ei yksilöllä ole mitään tekoa, vaikka hyviä ideoita olisikin.
harrasta "ryhmäkuria?". Ihan rehellisesti. Ja jos ei harrasta, kerro heidän saavutuksensa kotkalaisessa kunnallispolitiikassa. Aivan! Yksilö on tärkein voimavara, myös Demareilla. Yksilöistä muodostuu vahva joukko. Ja vain yhdessä me saamme jotakin aikaan. Muu toiminta on kuin vastatuuleen kusisi. Usko tai et.
on sitten soareksen tai kenenkään muunkaan tuoda esiin teesejä jotka eivät nojaa reaalipolitiikkaan. eikö olisi rehellisempää mainostaa oman puolueensa puolueohjelmaa?
soareksen sivut sopisivat paremmin kokoomuspoliitikolle.
luotamme ryhmäkuriin, mutta yksilö on voimavara. eikö tuossa juuri luoteta joukkovoimaan, että saadaan enemmistöllä joka demareilla muutaminen peesailojoineen tällä hetkellä on, runnottua kaikki demareille mieluisat hankkeet läpi?
Ei millään pahalla, mutta pätee juuri noihin toveripuolueen pösilöihin!
Salmisten päätöksiä, kun he mmääräävät mikä on heidän mielsetään oikea päätös,ainakaan tähän mennessä yksikään demarivaltuutettu ei ole pystynyt sitä tekemään.
Mutta eihän sitä kaikki tajua tai tajuaa mutta
ei välitä vaikka kusi vähän lahkeille lentää
mutta se on tosi kyllä yksin et mitään saa aikaseksi ja sen myönsi kovalla uholla mennyt
ex nyrkkisankari tovi sitten..hän hoitaa hän hoitaa..paskat yksin kukaan hoida.
kahden vaiheilla... mutta: toivon sinun pääsevän läpi. Olet kiva piristysruiske politiikkaan. Ja mukava, rehellinen mies.
----
En tiedä olisinko sinua äänestänyt, mutta mikäli ehdokas mainostaa itseään tällä palstalla tai viitsii edes kirjoittaa tälle palstalle vaaleihin liittyvää tekstiä ei hän mielestäni ole ääntään ansainnut.
Eli valinta taas helpottui, yksi mahdollisuus vähemmän, ketä äänestää. Sinua en äänestä..