onko "kaatajan" pakko sössöttää?

Benny Hinnejä, Niiloja ja sitä yhtä lahkojeesusta katsellessa ihmetyttää että miksi se hihhulismi vie älyn ohella terveen puhekyvyn? -Nasse olettaa että niillä on se joskus ollut
9355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kun mokeltaa mitä sattuu. Eihän ne itsekään usko sitä mitä ne puuhaa, niitten pitää vaan dramatisoida sitä alempilahjaisille hihuille että edes niihin uppoaisi.

Äänestä

sinusta tehnyt, olet saanut paljon mitä sinä tarkotat sillä sössöttämisellä, jos et itse sössötö kiitä Herraa siitä.
Jos tarkotat vieraita kieliä voit itsekkin saada sellaiset kunhan uskot Jeesukseeen, voit jopa saada kielten selittämisen lahjan, eiks oo upeeta mahtavaaaa.

Äänestä
  • mitä olisitkaan jos näkisin sinut livenä. :)
    it`´s hjyymor,,.

    Äänestä

  • sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös sös





    t: alias - Jumala on

    Äänestä

  • mäkemäni ateisti kirjoitti:

    mitä olisitkaan jos näkisin sinut livenä. :)
    it`´s hjyymor,,.

    Kuva ja nimi ovat tietysti keksittyjä. Nasse on parikymppinen akneongelmainen vihainen nuori mies.

    Äänestä

jos haluat selvää puhetta, kokeile Kathryn Kuhlmania! Hän oli suuri Jumalan nainen.

Äänestä
  • Kuuntelin hetken.
    En pystynyt minuuttia kauempaa kuuntelemaan, koska minua alkoi pyörryttää.
    Tuo nainenhan ei hengitä lainkaan!
    Alien? :D

    Äänestä

  • P.E.F. kirjoitti:

    Kuuntelin hetken.
    En pystynyt minuuttia kauempaa kuuntelemaan, koska minua alkoi pyörryttää.
    Tuo nainenhan ei hengitä lainkaan!
    Alien? :D

    liikkuu, komeasti kulkee. Eikö vaan. Teatraaliset eleet hällä.

    Äänestä

satua Keisarin Uusista Vaatteista?
Minusta siinä kuvataan lapselle selvästi, mitä joukkovoima saa aikaan.
Näissä mainitsemissasi keisarina on kuitenkin yleisö.
Säälittävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7878883 kirjoitti:

Benny Hinnejä, Niiloja ja sitä yhtä lahkojeesusta katsellessa ihmetyttää että miksi se hihhulismi vie älyn ohella terveen puhekyvyn? -Nasse olettaa että niillä on se joskus ollut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu