Eli siis mitä mieltä olette oikeasti tästä ilmiöstä nimeltä Seppo Lehto? Googlettakaa ja ihmetelkää.
Mitä mieltä Tamperelaiset
Ilmiöstä nimeltä
13723
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ottamata yhtään kantaa siihen, mitä hän tekee tai on tehnyt, mutta voihan sen näinkin ilmaista; vihreät olivat alunperin yhden asian liike, joka on ottanut kantaa kasvaessaan jokaiseen yhteiskunnan asiaan. Vihreillä kävi hyvä tuuri siinä mielessä, että heidän alkuperäinen ohjelmansa ei ollut heidän aloittaessaan muiden puolueiden ohjelmassa mukana, mutta asia nähtiin tärkeäksi joten he saivat paljon näkyvyyttä, vaikkei kannatus alussa ollutkaan suuri.
Vastaavanlaisia tapauksia on ollut läpi poliittisen historian; jokin joogapuolue yritti omilla tavoitteillaan eikä saanut suurta suosiota. Vain tulevaisuus voi näyttää miten Lehdon tavoitteet toteutuvat hänen ja muiden osaltaan. Kuten politiikassa yleensäkin; asioiden ratkeaminen ei ole kiinni pelkästään ideoiden antajista vaan ympäristössä olevista ihmisistä ja kuinka he omalta osaltaan tukevat tai hylkäävät toisia. Tuota tukea ei laajasti tullut Lehdolle, joten demokratia on siltä osin sanansa sanonut.
"Tuota tukea ei laajasti tullut Lehdolle, joten demokratia on siltä osin sanansa sanonut."
Monet ovat kutsut mutta vain harvat valitut, se pätee myös tähän hörhöön.
Sanonta että nerouden ja hulluuden raja on häilyvä on myös osuva.
Moni myöhemmin tunnustusta saannut henkilö on tuomittu ja leimattu ensin hulluksi tai sekopääksi tms.
Mutta vielä useampi sekopää on leimattu sekopääksi koska ovat sekopäitä ja tämä loksahtaa tähänki heppuun.
Eniten minua säälittää kuitenkin hänen lähiomaiset koska he joutuvat kuitenkin suurimpaan paineeseen ja etenkin naurun tai ivailun alaiseksi.
"Sanonta että nerouden ja hulluuden raja on häilyvä on myös osuva."
Nerouden? Seppo Lehto on täysin keskinkertainen lahjoiltaan. Hänen ongelmansa on, ettei hän pysty keskittymään eikä ymmärrä, mikä on oleellista. Ja huomionkipeä.
Mitä hulluuteen tulee, niin monet noista poliitikoista, ja toisinaan johtajista, ovat hulluja. Samalla taidolla, millä ne ovat oppineet peittämään hulluutensa, ne huijaavat äänestäjiä ja muita ihmisiä. Ongelmia tulee siinä vaiheessa, kun jokin muuttuu, ja niiden pitäisi tehdä ihan oikeasti töitä. Siitä ei sitten tulekaan mitään.
Niin että kun hulluus ei haittaa johtavassa asemassa niin miksi sen pitäisi haitata Seppo Lehdon kohdalla? Kyllä tässä nyt on kaksoismoraalia nähtävissä.
No neroksi ei heppua kukaan ole väittänytkään ja tuosta hulluudesta, sitähän on niin kovin montaa sorttia että kyllä niistä joku tuollekkin hörhöliinille sopii.
Mahtavaa vaalityötä ! Hyviä videoita tosielämästä. Seppo ei ole mikään ruikuttaja kuten suurin osa täällä,
sitten joskus, kun valkolaisuus on maastamme poistettu lähes kokonaan, viimeiset kalkkinaamat huutelevat Seppoa apuun, se on myöhäistä silloin.
Ei olisi tuollainen lapsenomainen vouhottaja natsimerkkeineen ja uhkailuvideoineen, vaan tekisi oikeasti politiikkaa niin olisi saattanut menestyä vähän paremmin.
Istuvalle presidentille haistattelu ei johda, kuin vaikeuksiin.
Tyyppi on sitä paitsi jo saattanut itsensä sellaiseen valoon mohammedpilakuvineen, ettei taida paljon olla asiaa matkustella, ettei joku nirhaa sitä.
Jos tyyppi on jo kiven sisällä sieltä on vähän vaikeahkokin matkustella.
Kaverilla ei ole alhaisintakaan käsitystä politiikan teosta ja oikeasta vaikuttamisesta.
Eihän tuolla tavalla saa kuin osakseen agressioita.
Kaiken kaikkiaan tyyppi on tosi härski, ja lapsenomainen.
Seppo Lehdon vaalijulisteessa oli vasemmistolainen teema, ja suurin osa äänestäjistä on vasemmistoa lähellä olevia köyhiä&laiskoja&juoppoja, joille ei oikein ole oikeaa puoluetta nyt puoluekentällä.
Mitä ruikuttamiseen tulee niin jostain internetistä löytyy "Pelastakaa Seppo Lehto", ja kyllä sillä on tapana nähdä itsensä uhrina.
Seppo Lehto on itse siellä autettavien puolella eikä se kykene ketään auttamaan. Eikä haluakaan. Toivottavasti valkoiset kersat eivät ryöstä sitä siellä Hervannassa.
Ei se asu (onneks!) täällä.
kun on se toinen ketju poistettu, missä asiaa kyseltiin.
Kyseisen henkilön sotilasarvo on poistettu oikeuden päätöksellä. Ei siitä sen enempää.
Enemmän kiinnostaa se, miksi se asiallisempi ketju poistettiin?
Oliko syynä sodan aikainen tilastotieto vai demokratian puolustaminen?
Minuakin kiinnostaa, miksi ko. viestiketju poistettiin. Olinhan yksi keskustelijoista.
Jatketaanko tässä?
kunnes poistumme roskakoriin,
Seppo Lehto on Hyvä, älykäs jätkä.