Nyt töihin

Vanhan Paukun ruokalarakennus tulisi vihdoin korjata.

Rakennuksesta tulisi mainio järjestöjen ja taiteilijoiden residenssi.
Sopivia kokoontumistiloja on niukasti Lapualla.
4442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikässiinä. Nurkkakivi ja daideilijat laittakoon hatun kiertämään. Tuollaisen homerötiskön korjaaminen maksaa n. 4000000€ (oikaiskaa josoon väärässä). Kerätkää nyt ainakin puolet alkupääomaksi.

Äänestä

sitä on jo paukussa tarpeeksi. Pois vaan koko rötiskö tai siirtäkööt taiteilijat omalla kustannuksella sen vaikka alajoelle hyvin lähelle jokea

Äänestä

Siihen voisi rakentaa lapualaisen huippu-urheilun muistelupaikan ja urheiluhenkisen matkamuistomyymälän.
Samalla palloluhallin väki voisi pitää siellä rehvakkaita ryyppäjäisiä urheilujuhlien merkeissä. Majoituspaikkojakin olisi sammuneille.

Äänestä
  • taisi olla se kun talkkari pisti piikin, siitä voisikin tehdä matkamuiston

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


korjausrakentamista kirjoitti:

Vanhan Paukun ruokalarakennus tulisi vihdoin korjata.

Rakennuksesta tulisi mainio järjestöjen ja taiteilijoiden residenssi.
Sopivia kokoontumistiloja on niukasti Lapualla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu