Aika ajanut ohi teistä, Tuomiojan olisi aika jäädä eläkkeelle, hyvä toveri on paremminkin huvittava sanonta, vielä puikoissa vanhat neukku nuolijat jotka ovat jääneet tehtaanpatruuna aikaan, mailma on eri kuin 60 luvulla, ja turha porata mitään, miksi ette vallassa olo aikana korjannut asioita? jotka mielestänne on väärin, demarit on kuoleva puolue, suurten ikäluokkien myötä, ja Suomen yrittäjä vastaisin puolue, teille ei ole mennyt jakeluun se että yrittäjät tämän maan pyörittää, se riistäjä millä nyt tuolla teikäläisten jutuissa nimetään,
Ainoa mitä te ette ymmärrä
Mailma muuttuu, jäätte vanhaan
3140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
pesemällä tämä maa ei ELÄ!!
Demarirukat ovat suurin syy maan vaikeuksiin: ovat törsäämässä muiden ( =yrittäjien) raaatamia rahoja ja kaikki kunnantyöntekijät tekevät murto-osan siitä työstä, jonka työaikanaan ehtisivät! Sairaanhoitajat mukaan lukien: on kokemusta!
Opettajat, poliisit,koko kunnan konkkaronkka...kaikki ne on elätettävä!
Ei verorahat tipu taivaasta hyvät "toverit"! NE ON JOIDENKIN ANSAITTAVA DEMAREILLE!
Törsäämässä yrittäjä-raukkojen rahoja!! Kyllä duunari sen leivän yrittäjänkin pöytään tuo!! Ei riitä, että on pääomaa, tuotantotilat, raaka-ainnet, yristysidea : pitää olla se ryöväri-duunari joka sen työn, lisäarvon tuotteelle antaa!! Kuntatyöntekijät ovat palkkansa ansainneet siinä missä yrittäjäkin ja tekevät todella töitä eivätkä uneksi niin kuin annat ymmärtää! Kuntatyöntekijöiden, duunareiden veromarkoilla koulutetaan, hoidetaan yrittäjiä, pidetään tie- ja tietoliikenneyhteyksiä yllä!!
Ahneus, keinottelu on syypää siihen, että yrittäjäkään tilin saldo ei kasva, vaikka duunari tekisi ilmaiseksi työtä!!
Niin tosiaan,kunjoku ansaitsee, niin demari kyllä osaa OTTAA - oikein rohmuamalla.