Ilves Dallas E-97

Olen jonkinlainen jääkiekon suurkuluttaja, tässäkin kuussa tulee n. 22 ottelua seurattua. Kävin eilen Hervannan jäähallissa missä kyseisen seuran ja joukkuueen pelaajilla oli keskenäinen peli. Peli oli mukavaa ja tilanteet vaihtelivat. Ottelu päättyi tasan 3 - 3.

Se mikä sai minut kirjoittamaan on se mitä tapahtui sen jälkeen kun summeri oli päättänyt ko. ottelun. Yksi valkoisen joukkuueen pelaaja tuli mustan joukkueen maalivahdille jotain sanomaan ja apuun tuli 2 muuta mustan joukkueen pelaajaa. Sanailut sanailtiin ja mentiin kättelemään niin silloin alettiin lyömään nyrkein. Sitä riitti jonkin aikaa ja kun tuomarit olivat saaneet riitapukarit erilleen niin hetken kuluttua tilanne jatkui. Tilanteen aikana joukkueiden vaihtoaitioista poistuneet, ilmeisesti valmentajat tai jotkut muut joukkuueen henkilöt vain totesivat " Näinhän se on että jääkiekko herättää tunteita".

Kysyisinkin että tähänkö Ilveksen piirissä pyritään että kymmenen vanhat pojat tappelevat pelin jälkeen eivätkä ohjaajat tee mitään muuta kuin naureskelevat tilanteelle.

1

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yuy

      no joo.... mitäs rupesivat tappelee... ja jos toimihenkilöt olisivat menneet väliin... olisi luultavasti syntynyt uusi tappelu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      123
      10090
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5026
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4862
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      8
      3306
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      15
      2530
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1740
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      55
      1580
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1536
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1464
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      66
      1412
    Aihe