http://nettitv.mtv3.fi/nettitv_uutiset/index.shtml/nettitv_uutiset/ajankohtaisohjelmat/huomentasuomi?148339#148339
Tuolla videolla aivan lopussa Soini sanoo sallaista mikä on hyvä tietää perussuomalaisesta aatteesta!
Tuolla videolla aivan lopussa Soini sanoo sallaista mikä on hyvä tietää perussuomalaisesta aatteesta!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heiluu. Se mitä hän tänään hehkuttaa linjanaan, saattaa huomenna olla jo toisin päin. Eikä yksikään pelkäävä persu uskalla kysyä: Miksi muutit taas mielesi? Kun oikein kovasti pelkää Johtajaa, silloin pitää etsiä joku ketä uskaltaa potkia päähän, vaikkapa mamu tai sitten ihan Suomalainen köyhä. Dorkaa!
Keskusta, SDP ja Kokoomus ovat valehdelleet jo kymmeniä vuosia, joten ei tässä mitään hätää ole! Suomalaisille suomettuminen valheeseen on jo niitä "perus" -juttuja, jos tiedät mitä tarkoitan. Kiitos Kepun, Kelju K-Kokoomuksen ja Sossu DP:n
potkineet jo n. 20 vuotta, joten ei olisi kovin uutta, jos taas kävisi niin.
Luotan kuitenkin Soiniin ja nimenomaan Soiniin ja hänen maltillisempaan linjaansa.
Toivon, että nazzi-linjalle lähes menevät kannattajat vähentävät hieman ääntä. Me tarvitsemme tänne työtä pelkäämättömiä pakolaisia vai olisiko joku teistä valmis ajamaan Stadin sinisten bussien vuorot. Mutta jotain linjaa pitää siinäkin olla, paljonko tänne otetaan tulijoita ja mihin. Samoin selväksi pitää tulla, että maassa maan tavalla.
"Olemme poliittinen puolue, ja otamme kantaa poliittisiin epäkohtiin".