paljastaa tuore tutkimus.
Miehet pitivät naista viehättävimpänä, jos tämä oli pukeutunut punaiseen.
No sitä ihmettelinkin, kun nainen tuli huoneeseen punaisissa tiukoissa kousuissa, niin ei tuolilla meinanut pysyä istumassa?
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=136997
Miehet pitivät naista viehättävimpänä, jos tämä oli pukeutunut punaiseen.
No sitä ihmettelinkin, kun nainen tuli huoneeseen punaisissa tiukoissa kousuissa, niin ei tuolilla meinanut pysyä istumassa?
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=136997
Vastaukset 57
Vanhimmat
tarkoitin Housuissa.
Makunsa kullakin mut mun mielestä punaiset farkut on karmein vaate mitä ikinä on keksitty.
jos ne kuumaks saa!
Hei haloo eihän kukaan puhunut farkuista, vaan yleensä housuista. Tuntuu ettei muuta vaatekappaletta enään tunneta kuin iänikuiset farkut.
Punainen niin alus- kuin päällysvaatteissa saa tämänkin kollin silmät hehkumaan=)
Koska moni nainen näyttää silloin punahilkalta !
esim blondille käy maanläheiset värit paremin ja musta
on vielä kirkkaan punaiset kynnet, kirkkaan punaiset avokkaat kunnon koroilla, voi veljet!
punainen väri korreloi suoraan sukupuolielinten värin kanssa. Olemmehan vielä hyvin vahvasti omien primitiivisten vaistojemme ohjailtavissa.
Me naiset pannaan miehet laittamaan jotain aistikasta, sexyä ym mitä hunksien miehillä on ja aina on...Vaik viininpunainen paita ylänapeil auki, tiukat pikku pikku vaik viininpun. stringit, ett uhkea piukka, naisille näyttävä ah takamus miehellä silmälle ilona ym ym...Ett saadaan naisille 'vipinää' ja siihen tiukat farkut etumusmuotoilun.. ah mikä wot, voi veljet naise sulaa vahaa tällaisen miesten nähdessään...Hunksien aina seuraten ne osaa vaik miten naiset haluamaan vaik vierasta miestä, kun oma saamaton ym ongelmainen, tms....Uusi tuo jännitystä, ns kiellettyä jännitystä!!!
Kyllä kai tuo punainen innostaa myös (n.18-45 v) naisia ?.
Eihän naisten mieltymyksiä tutkita noin. Ei kannata yhtä paljon, katsos! Kaukana tasa-arvosta, mutta minkäs teet.
Iltalehden nettisivuilla oli uutinen samasta aiheesta, ja siinä kerrottiin tutkimuksessa olleen mukana myös naisia. Heille oli näytetty samoja kuvia kuin miehille, mutta he eivät innostuneet niistä.
(Herää kysymys, miksi naisten kuvia näytettiin kummallekin sukupuolelle. Ihminenhän kiinnostuu todennäköisemmin vastakkaisesta sukupuolesta. Jolleivät nämä tutkimukseen osallistuneet naiset sitten olleet lesboja, sitä kun ei kerrottu.)
Biseksuaalina naisena sanon että tietyllä tavalla punainen väri luo assosiaation seksiin/seksikkyyteen, mutta lähinnä mitä naisiin tulee. Miesten kohdalla en koe samanlaista "herätettä", kuten esim. nähdessäni naisen punaisissa koroissa.
Punainen kyllä hehkuttaa...
Kiiltävät hyvännäköset sukikset ja staykkarit saa mut kuumaks hanin päällä...
Ja pitsi.. saa olla muunkin väristä. Punainen toisaalta aika hot.
Punainen nahkatakki tai nahkahousut naisella on kans tosi hot.
Ihan sama,tuntuisi kuitenkinettä kyllä valkoinen on kaikkein kaunein,esim.hääpukuun pukeutunut on taatusti kauniimpi kuin punaiseen!
Mut sit alusasun eli sen pienen kangaspalan täytyy olla punainen ja sit stay up sukat niin johan on herkku. pysy,pysy nyt nahoissas :-D
jos on pihtarihellu.
Punaista silkkisatiinia kauniin naisen päällä. Awww....
Se kyllä vaikuttaisi kun miehellä puhainen mitä se onkaan jne...Saa täällä naiset haluamaan lisää miestä...Grrr.. esim punaiset satiini kalupussi hm
miehet ovat enemmän eläimiä.
käytetään aina paljon punaista väriä.
Samoin naisille tark. bordelleissa, missä mies myy seksiä rahasta naisille...On punan sävyisiä huoneita aistikkaasti suunnitellen ja muita vivahteita jotka sopii punaisen kanssa...Nuorella Miehellä viinipunainen satiini sexy ja hottis näky todellakin, ihan heikkona sellaiseen monet naiset on...
Punainen on ikävystyttävä väri - etenkin vaatteissa. Punaiseen pukeutuva on poikkeuksetta naurettavan näköinen - myös ärsyttävä. Huomasin että osasyy siihen, että pidän Jutta Urpilaista niin vastenmielisenä, on se, että hän käyttää usein punaista.
En koskaan itse käytä punaista, mutta en myöskään ole yhtään kiinnostunut miesten huomiosta.
Punaiset sukkahousut sopivat parhaiten nuorille naisille,siis räikeys pukee nuorta!
testi on temmattu. ei paljo säväytä oliko päällä punainen tiukka minihame tai perunasäkki kaula-aukolla!!!
on niin pöhköjä,minkäs niille taitaa.
Minulla on ollut punainen satiini yöpaita vartalonmukainen (pitkä)jossa myös mustaa pitsiä. Kyllä tykkäsin siitä kovasti. Olis mennyt vaikka iltapukuna miehet eivat olisi anakaan huomanneet onko se yöpuku vai iltapuku
punaista käyttää rohkeat naiset. ei harmaa hiirulaiset koska pelkäävät näkyvänsä siksi harmaa säkki on heille parempi kuin itsetietoisille punaisen käyttäjälle
näin se on nähtävä,itse tykkään musta ja
tyylikäs.
Omistan tummat kiiltävät hiukset. Käytän punaista satiini yöpaitaa jossa pitsiä olen 59v.
Tunnen itseniettä viihdyn punaisessa. On myös punaiset korkkarit, punainen nahkapusakka mustien satiinifarkkujen kanssa. Ennen pukeuduin mustaan paljon. Punainen rakkauden intohimon väri. Kypsällä iällä uskallan olla rohkea. En välitä mitä muut sanoo.Olen aviossa mieskin pitää näistä punaisista, kynsiä ja huulia myöten ,siis ylähuulien ..
Olen myös tummatukkainen ja 57-vuotias. Vaikka laittaisin kirkkaan punaisen toppatakin päälleni niin saan katseet kääntymään miehiltä kuin naisiltakin. Punainen on ihana seksikkyyden väri, joka herättää intohimoa miehissä, toki myös musta, mutta se vain sopii tosi harvoille. Itseasiassa vaikka laittaisin jätesäkin niin saan katseet puoleeni koska olen pitkä ja muodokas sekä suht koht hyvän näköinen.
Ei liene ihme kun punainen on muutenkin tuntemuksia herättävä väri. Ihan sama onko se naisen päällä vai missä. Sama se on onko mies vai nainen. Tosin eihän sitä tiedä, vaikka sillä olisikin vaikutusta myös tähän, jota tässä tutkimuksessa yritetään todistella. Itseäni ainakin viehättää punaiseen pukeutuvat naiset, mutta myös muihin pirteisiin väreihin kuten keltainen tai oranssi ja muutkin kirkkaat värit. Toki myös tummat värit, mutta nämä kirkkaat ehkä sinäänsä aiheuttavat enemmän väristyksiä. Mutta kaunis nainen on kaunis nainen riippumatta vaatetuksesta.
kunhan ei makaa kuin lahna.
Kunhan pystyy johonkin,rumat ne vaatteilla
koreilee
Miehellä ihan sama mikä värinen, kunha ei Makaa kuin joku Ihramahalahna liikavatsoinensa, et just just pystyy hengittää...etovaa..
nykyaikaiset piikitetyt suttusuu naiset. Lakkaa tekemästä mieli
Nyt se sitte selvis, miksi pikkujouluissa sattuu ja tapahtuu. Naiset punasissa ja miehet kuumina. Lisäksi viinaa, niin mitäs siitä sitten muuta voi tullakaan, ko muheva morkkis :D
Punasta ylle ja punasta alle!!
Kyllä ne ukot mokomat siitä kuumenee !!
Kuin moni tekeekin..Pettää miestänsä minkä ehtiää, näin pikkujouluaikoina jne...Siis miehet sexy vartaloiset, ylävartalopaljaaksi, pikku punaiset tanga, kalutangapökät, johan naiset rupeaa vonkaamaan sen minkä saa, ei kun patukat heilumaan...Ja kaikilla on hauskaa juomat siihen, niin wot, nuoret sexyt miehet , saa naiset kiihottumaan entisestään...Ja naiset ovelasti käyttää tilanteen hyväksi....
Punainen tonttulakki ja punainen irtonenä sopii hyvin pikkujouluihin.
näin kuvia katselematta oon sitä mieltä et ihan sama kunhan ei ole vaalean punainen. Se on semmoinen pikkuprinsessojen väri
käyttää punaisia vaatteita. esim kauniita punaisia tuulipukuja,tosi sexy. joku aikaisemmin kirjoitti että miehillekkin käy, mietippä oikeasti punaisiin pukeutunut mies,hyi helvetti!!!!
punaisessa ajohaalarissa.
Ei mukamas seksikäs...???
ei ole!
MUSTA OIS IHANAA JOS MUN UNELMANAISELLA OIS PUNAINEN ILTAPUKU TAI SELLAINEN
tietoinen joka naiselta on sellainen !!!!
iltapuku sit asia erikseen,,
Tyyli ennen kaikkea!
Kaikille ei edes punainen sovi. On myös olemassa erilaisia punaisia: lämpimiä ja kylmiä.
Mallivartaloa ei tarvitse kantajalla olla, mutta hyvin istuva pitää mielestäni klänningin olla ja laskeutuvaa kangasta. Kyllä punainen on kaunis silloin kun se on hyvin valittu ja istuu kauniisti kantajansa päällä.
Ei kaikki sekoa punaiseen, vaikkakin kyseinen väri sopii naiselle paremin. Kyllä väreillä on merkitystä viestinnässä ja kertoo ihmisestä paljon. Amerikkalaiset on pieni vähemistö rapakon takanna, eikä heidän kaikiin tutkimus tuloksiin tarvi uskoa...
poikaystäväni mukaan kanssa todella seksikkäät, mutta liian punaiset vähän "pornahtavat". Mutta siis sellaiset ei niin tulenpunaiset, vähän viattomamman punaiset on kuulemma todella kivannäköiset.
Värjäsin hiukset hänen mieliksi punaiseksi ja hän tykkäsi hirveästi! ;) (sitä vois jo melkein sanoa jonkinlaiseks fetissiksi...)
Alfa Romeoon ja Ferrariin.
On näistä tutkimuksista se ilo, että nyt ainakin tietää pukeutua sexysti. Tällainen virkanainen, 50-votias etc. kun menee tanssiravintolaan niin ei kyllä kukaan hae. Punaista väriä en ole kokeillut, mutta kyllä tosiaan tanssilattialle pääsee seuraavilla nikseillä:
-kiharra hiukset ja blondaa. Miehet rakastavat blondeja.
-jos hiuksesi ovat pitkät, olet taatusti suosittu
-pue yllesi jotain kimaltavaa. Miehet rakastavat kiiltäviä autoja ja kiiltäviä naisten asuja
-ota pitkät rakennekynnet ja lakkaa ne kirkkaan punaiseksi
-käytä paljon koruja!
-älä unohda korkokenkiä. Kengissä ei ole tarkoitus viihtyä, vaan niiden tulee näyttää hyvältä!
-käsilaukun tulee olla siro ja pieni.
-käyttäydy epäitsenäisesti. Miehet haluavat taatusti pelastaa sinut.
Täysin tietoinen punaisesta.
Jos naisella on punaiset housut, sillä on menkat.
Ainakin minun lukemattomilla tutuilla ladyilla, onneks "punaisten housujen päivät" on hiukan ei aikaan;-)
on pukeutunut nappanahkahousuihin. Värillä ei väliä kunhan on istuvat ja kiiltävää nappanahkaa.
Että köyhäkin pääsis taas matkustelemaan ja ilmaiseksi valtionviinoja ja-maita kaivelemaan.
Pimppi on punainen. Myös eskimoilla ja afrikkalaisilla.