Taitaa sihteerin raukka

kauraa, niinkuin kepulaiset sanoisivat. Aluksi munaa totaalisesti kaiken, ihan kaiken ja luulee pääsevänsä kuin lehmä veräjästä sillä, että piiloutuu julkisuudelta. Taitaapi olla pysäyttämätön lähtölaskenta alkanut tälle juipille. Hyvä niin.
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saattaapihan se olla että puoluesihteeri käy piilossa julkisuudelta tyhjentämässä muutaman v:tuspotun ja tulee sitten taas julkisuuteen pottuilemaan. Voipi olla että joutuu käymään potallaki ennen sitä jos menee massu sekasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olla mennyttä kirjoitti:

kauraa, niinkuin kepulaiset sanoisivat. Aluksi munaa totaalisesti kaiken, ihan kaiken ja luulee pääsevänsä kuin lehmä veräjästä sillä, että piiloutuu julkisuudelta. Taitaapi olla pysäyttämätön lähtölaskenta alkanut tälle juipille. Hyvä niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu