Ollaan mieheni kanssa pitkaan haaveiltu tuliliskoista, ja olen kuullut miljoona mielipidetta siita pitaisiko olla yksi vai kaksi...mutta jos jollain ois ees yksi mista haluis eroon niin tervetuloa, meilla ois tilaa ja kiinnostusta hoitaa ja hellia :) mailaa [email protected] ja tietysti aina parempi mita nopeammin!
ostaisin tuliliskon tai kaksi
keijuneiti
6667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla olis yksi melkoinen tulilisko vapaana
mutta ensin sun pitäis potkia sun äijäs pellolle meinaan mun "tuliliskoa"ei äijät kyllä hoida ja helli
jos teitä on kaksi misua niin ok.
ps. se on nimenomaan parempi ja nopeempi
miehestani en luovu mutta hei, saan ihan just vauvan, jos siita tulee neiti niin sittenhan meita on kaksi misua :D kelvattaiskohan me hoitsuiksi sille? Jos vaikka sanon ipanan isukille etta ei koske mun uuteen ystavaan :) mites hintapolitiikka? mista asti pitaisi tulla kaveri noutamaan?
Eiköhän tämä miekkonen tarkoittanut aivan jotain muuta kuin sammakkoeläintä....
"tulilisko", "vällykäärmes", "ankerias", kikkeli.
Eiköhän tämä viesti kuulunut tähän sarjaan...
voiko tuohon muuta sanoa. Inhoittavaa kun pitää mainostaa elimiään paikassa jossa sille ei todellakaan anneta arvoa. Ihan sellaista pientä tummaa matelijakaveria etsin, en ihmisiä tai niiden elimiä :) toivottavasti tämä nyt kaikille hyvin selkeää...asiattomat viestit voi kirjoittaa jonnekin muualle kiitos.
Olen myymässä kolmea mussukkaani pois pitovaikeuksien vuoksi. Tarkemman esittelyn löydät alla olevasta linkistä.
http://www.herppi.net/phpBB2/viewtopic.php?t=7897
Liskoja pitäisi olla ainakin kaksi (itselläni on kolme paljon poikasia). Muutenhan ne ovat yksinäisiä.. Ja sitäpaitsi kivempihän niitä on katsoa ku niitä on useampi.. Kahdelle liskolle min. 50 litran allas, itselläni on 98 litran allas ja se on minusta sopivan kokoinen (itse en voisi kuvitella pienempää - siinä on enemmän hoitamista, mitä pienempi se on).
Pikkuliskoja on myynnissä jossakin vaiheessa, mutta ei ihan vielä..