Demarit on perinteinen duunareiden puolue. Sieltä Lipponen jo ärähteli Kokoomuksen vaalimainonnasta, mutta puoluejohdolta ei kuulunut mitään. katsotaanko sitä nyt vaan vierestä kun kokoomus ottaa toisen puolueen aatteen härskisti ja häikäilemättä. Nyt ärähdyksi peliin ja toimintaa! Ei enää nössöilyä!
Kokoomus ei ole duunarin asialla. Sen tietää jokainen joka näki 90-luvun laman. Silloin kokoomus ei ollut edes yritätjien asialla, vaan pankkien. Pankkipuolue, siinä se!
Nyt vasemmalle ja nopeasti! Linjaerot Kokoomukseen ja keskustaan oltava selkeät kansalle, joka äänestää.
Kokoomus ei ole duunarin asialla. Sen tietää jokainen joka näki 90-luvun laman. Silloin kokoomus ei ollut edes yritätjien asialla, vaan pankkien. Pankkipuolue, siinä se!
Nyt vasemmalle ja nopeasti! Linjaerot Kokoomukseen ja keskustaan oltava selkeät kansalle, joka äänestää.
Vastaukset 18
Vanhimmat
DEMARI... Jooh, kyllä teillä on vaikeeta!
sinulla. Anti jää alas.
Miksi siis pitäisi olla vaikeaa?! Demuilla vain on niin vaikeeta kun yrittävät esittää jotain duunareita, mutta loppupeliessä ovatkin kunnon PIILOPORVAREITA!
ovat hiljakseen siirtymässä PS:ään tai Vasemmistoliittoon, myös ne höynäytetyt Kokoomusta äänestäneet. Tohon halpamaisuuteen pystyy vaan yhden kerran.
otteita demareilta suhteessa kokoomukseen. Mutta lopuksi ollaankin jo vaihtamassa puoluetta.. Hoh-hoijaa.
Soini muuten sanoi eräässä haastattelussa, että heidän puolue kallistuu oikealle ei vasemmalle ja siinä on vissi ero! Eli mieti nyt ihmeessä minne puolukirjasi kannat jatkossa...
linjaa, niin kyllä..vaihtoehdot on haettava muualta. PS:llä on kantoja hyvin vasemmalla, kuten ovat itsekin sanoneet.
Vasemmistoliitto ajaa niiden ihmisten etuja, jotka eivät halua tehdä töitä. SDP ajaa niiden ihmisten etuja, jotka eivät tiedä mitä työ on. Duunarien palkkaa eivät maksa SAK, vaan yrittäjät. Mitä paremmin yrittäjillä menee, sitä paremmin myös duunarit tienaa.
yrittää taas selittää että ainoa vaihtoehto duunareille on kokoomus.
Näin ei ole. Vasemmalla on duunarin tie.
Minä olen duunari, minun palkkani maksaa yritys, teen töitä, jotta saan palkkaa ja yritys menestyisi, minä menestyisin, saan lisää palkkaa... Ja äänestän kokoomusta.
Miksi luulet, että yritys maksaisi sinulle enemmän palkkaa jos se menestyisi?
Tietysti jos yritys ei menesty niin se ei voi maksaa sinulle palkkaa ollenkaan, mutta miksi yritys nostaisi sinun palkkaasi jos se itse menestyy?
sdp työttömän kyykyttäjä ei maksa kenellekään mitään ,miksi maksaisin sdplle että se voi nostaa iltalinjan ylioppilaita valtiovarainministeriksi ja työministeriksi ja poistaa rikkaiden varallisuusveron ja pistää työttömät orjatöihin.
miksi maksaisin pienestä palkasta saklle että kouluttamattomat voivat kurjistaa köyhien oloja eduskunnassa=sdp.
Kokoomus ei maksa kenellekkään yhtään mitään!! Kokoomusta äänestäneillekkin yritys,virasto tai järjestö maksaa palkan, ei mikään puolue!!
Kokoomuksella on varaa pitää merkonomia ministerinä
työtön enkä ole! aina löytyy duunia kun on vain työhaluja! sdp=virkamies taiteilijoitten ja muiden pilvilinna naisaktivistien puolue. en äänestä ikinä kun eivät osaa luoda OIKEITA töitä vaan jotain pelle homia ylikoulutetuille naisille.
riippuu siitä mitä firma tuottaa. Sen mukaan tulee bonuksetkin.
henkilökunalle luotu bonusjärjestelmä, jossa positiivisesta käyttökatteesta jaetaan rahaa kaikille. Viime kuussakin tuli extraa 350€ siis kaikille.
toverit on aika sosialismin jutta vaihda ne valkoset vaatteet aatteen mukaan punaiseen
niin viimeisetkin äänestäjät katoaa