Fortumin perseennuolenta

Vetäkää händyyn!

Eikä muuten tyhjään päähän ole juolahtanut, että jos Fortum-monopolin sikailulle pantaisiin stoppi, siitä hyötyisivät kaikki muut Suomen yritykset? No ei varmaan ole, niin.
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei taida veltossa tuntua edes oma händy.

Äänestä
  • kokemuksistaan

    Äänestä

Möi Espoon rahasammon ensin EONille ja sieltä se päätyi Fortumille. Rahojen sijoitustuotto sitten meni miinukselle ja eikun Fortum kylpee nyt Espoon kaupungin sijaan rahassa ja korottelee hintoja. Semmoisia sijoittajamestareita...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puolue kirjoitti:

Vetäkää händyyn!

Eikä muuten tyhjään päähän ole juolahtanut, että jos Fortum-monopolin sikailulle pantaisiin stoppi, siitä hyötyisivät kaikki muut Suomen yritykset? No ei varmaan ole, niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu