Muutaman viikon kuluttua tulee Parkki-Paavolle lähtö työttömyyskortistoon. Firmojen omistajat alkavat valmistautua laittomasti perittyjen "valvontamaksujen" takaisinperintään ja konkurssiin. Piinaviikot kestävät vielä kolmisen viikkoa.
Parkki-Paavon piinaviikot alkavat
XXYYZZ
8866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Soppakattiloita tarkastetaan rälläkässä.
Alkaa väärinpysäköivien maksuluikureiden metsästyskausi, kotiin tulee lappu jossa lukee "eräpäivä".
Jatkat, kuin nämä ykstyiset pysäköinninvalvojat, ensin pitää saada oikeuden lainvoimainen tuomio, että sen lippusen summan saavat perintään.
Setä ei vit****e, setä opettaa.
että kohtapuolin setää vi----aa!
kertoa, että kohtapuoliin sakkofirmoja ei tarvita yhtään mihinkään. Kuten ei ole tarvittu tähän astikaan.
Taitaa argumentit loppua hyysääjiltä/myötäeläjiltä/perässäjuoksijoilta.
Edelleeen: Setä opettaa, Setä ei vi***le.
lusmujen piinavuodet, kun joka parkkipaikalle ajetaankin lippuautomaatin kautta. Pois lähtiessä sitten maksu kassalle, kiitos. Olisi ehkä kannattanut vaivautua panemaan se kiekko näkyville.
Maksan pysäköinnistä ihan mielelläni, kuten tähänkin asti. Mm. Stockmannilla mainitsemasi käytäntö on toiminut oikein mukavasti. Koskaan ei ole tarvinnut parkkiajan loppumisesta tai oman käden oikeutta harjoittavista sakkofirmoista.
Loppuu parkicomin rahasampo. Kiekon unohduksista sakotus. Tulis heti joka paikkaan.