"Tiedätkö paljonko palkkaa saa tukityöllistetty ikäihminen kirkossa? Jos et tiedä voin kertoa sen sinulle. Jos hän tekee 6-tuntista työpäivää, on hänen palkkansa alle 1000 €/kk. Paljonko saa piispa? Kerro se minulle, äläkä lässytä paskahousu!"
G.G. vastaa kysymykseen
Teotwawki
9324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
nyt ei kuule kannata paljon dialogeja yrittää..
Tuo palkkahan on ihan hyvä.
THEY ARE COMINGGGGGG!!! Swoooooossshhhhh............
Noin 6000 euroa /kk.
Katsos kun minä puhuin palkoista ja niiden tasapuolistamisesta.
Sinä puhut aivan samasta asiasta kuin minä eli tasapuolistamisesta. Todennäköiesti piispa saa paljon enemmän. En ole perehtynyt piispojen palkkaukseen. Mielestäni piispojen palkka alas ja tukityöllistetyn ylös. Tätä minä juuri tarkoitinkin.
Miksi ihmeessä rupeat räyhäämään asiasta? Tiedätkös muuten,että politiikassa tarvitaan luetun ymmärtämisen taitoa?
Jos ja kun pääset seuraavissa vaaleissa läpi niin sitä ennen opettele lukemaan.
hihhuliidiootti tule opettamaan minua. Sinä kaipasit palkkatasa-arvoa, ja minä siitä annoin esimerkin, että mistä sen tasa-arvon toteuttaminen voitaisiin aloittaa. Mikään yhteiskunnan instituutio ei ole vähemmän tasa-arvoinen, kuin kirklko, vai oletko nähnyt, että kirkkokahveja olisi joskus ollut keittämässä mies?
että siinä valossa palkkaerot ovat pienempi murhe.
mutta jos tämä krihihuidiootti vaatii tasa-arvoa, olisi ehkä syytä pestä oma pesä ensin. En tiedä mitä hihulahkoa tämä G.G. tunnustaa, mutta olen melko varma että tyyppi ei osaa edes kahvia keitää
Hän ei uskalla vastata.
Verta pakkiin, sopii kuin haarukka nakkiin.
Täten huomaamme, että uskovaiset ovat kaikki kurahousu höppänöitä. Heistä ei kunnon vastusta saa.
Keskivahvassa humalassa naiset ovat kauniita (ainakin sen mielestä, ketä ON humalassa)
Terveisiä täältä Helvetin tulilta, toivoo Perkele