Vankeutta poikien hyväksikäytöstä

Työ halujen mukaan

37 vuotias mies tuomittiin kahdeksi vuodeksi ehdottomaan vankeuteen Mustasaaren käräjillä koulupoikien seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Paljon näitä sankareita on värväytynyt armeijan palvelukseen, missä muualla olisi helpompaa toteuttaa fantasioitaan, vieläpä erilaisten poikia koskevien määräysten avulla. Sieltä tämäkin 37 vuotias on oppinsa saanut ja siirtynyt koululaisten pariin.

5

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DesertCamo

      Onko nyt järkevää höpötellä tuollaisia, koska sinulle ei ole minkäänlaista näyttöä aiheesta. En koskaan edes muista nähneeni otsikoissa armeijassa sattuneita vastaavia tapauksia.

      Vituttaa sen verran tällainen paskanjauhanta täällä, että voisin provosoida suoraan:

      Eihän homot mene armeijaan, vaan sivariin. Armeijassahan voi vaatteet haista savulle, eikä siellä ehdi hoitaa kynsiä.

      Melko katteetonta väittää armeijan olevan syypää pedofiilien rikoksiin. Vähän nyt järkeä käteen, kiitos.

      • ymmärtää väärin

        inttiin menee heteroita ja homoja. Kaikkihan ne halutaan sinne pakottaa, mutta kuka finnisten ja räkäisten myöhäisteinien kanssa haluaa aikansa vapaaehtoisesti paskalla palkalla viettää ja näitä komennella, on kyllä suurella todennäköisyydellä homo, tai omaa vahvan fetissin alistamiseen.


      • DesertCamo
        ymmärtää väärin kirjoitti:

        inttiin menee heteroita ja homoja. Kaikkihan ne halutaan sinne pakottaa, mutta kuka finnisten ja räkäisten myöhäisteinien kanssa haluaa aikansa vapaaehtoisesti paskalla palkalla viettää ja näitä komennella, on kyllä suurella todennäköisyydellä homo, tai omaa vahvan fetissin alistamiseen.

        Kyse on johtamisesta ja kouluttamisesta aivan kuten missä tahansa muualla tahansa. Mikä on niin vaikeaa tottua armeijan sääntöihin, että se on koettava vastenmieliseksi? Uhmaikä ja kapinamielisyys jääneet päälle?


      • Sivarimajuri
        DesertCamo kirjoitti:

        Kyse on johtamisesta ja kouluttamisesta aivan kuten missä tahansa muualla tahansa. Mikä on niin vaikeaa tottua armeijan sääntöihin, että se on koettava vastenmieliseksi? Uhmaikä ja kapinamielisyys jääneet päälle?

        Johtamiskoulutusta saa intissä jonkunnäköistä, mutta kylläpä tuon koulussa ja työelämässä huomattavasti paremmin ja vähemmällä vaivalla oppii. Muulla intin koulutuksella ei taas ole kovinkaan suurta käytännönhyötyä ellei sitten aio sotilaaksi. Poikkeuksena vielä ensiapukoulutus, jota taitaa olla intissä kokonaisuutena pari tuntia jos ei lääkintämieheksi mene.

        Kapinamielisyys ei jää päälle, vaan se on aina mukana ja tulee esille kun sitä tarvitaan. Pakollinen asevelvollisuus ei ole vaihtoehto. Ihmisiä ei voi pakottaa tällaiseen työhön niinkuin ei mihinkään muuhukaan työhön.


    • Halukas

      juttusi on sen sorttinen, että taitaa olla sinulla armeija käymättä....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      166
      3241
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      501
      2675
    3. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      37
      1437
    4. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      101
      1359
    5. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      22
      1211
    6. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      45
      1119
    7. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      308
      1035
    8. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      48
      1008
    9. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      120
      998
    10. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      35
      911
    Aihe