Vankeutta poikien hyväksikäytöstä

37 vuotias mies tuomittiin kahdeksi vuodeksi ehdottomaan vankeuteen Mustasaaren käräjillä koulupoikien seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Paljon näitä sankareita on värväytynyt armeijan palvelukseen, missä muualla olisi helpompaa toteuttaa fantasioitaan, vieläpä erilaisten poikia koskevien määräysten avulla. Sieltä tämäkin 37 vuotias on oppinsa saanut ja siirtynyt koululaisten pariin.
5876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko nyt järkevää höpötellä tuollaisia, koska sinulle ei ole minkäänlaista näyttöä aiheesta. En koskaan edes muista nähneeni otsikoissa armeijassa sattuneita vastaavia tapauksia.

Vituttaa sen verran tällainen paskanjauhanta täällä, että voisin provosoida suoraan:

Eihän homot mene armeijaan, vaan sivariin. Armeijassahan voi vaatteet haista savulle, eikä siellä ehdi hoitaa kynsiä.

Melko katteetonta väittää armeijan olevan syypää pedofiilien rikoksiin. Vähän nyt järkeä käteen, kiitos.

Äänestä
  • inttiin menee heteroita ja homoja. Kaikkihan ne halutaan sinne pakottaa, mutta kuka finnisten ja räkäisten myöhäisteinien kanssa haluaa aikansa vapaaehtoisesti paskalla palkalla viettää ja näitä komennella, on kyllä suurella todennäköisyydellä homo, tai omaa vahvan fetissin alistamiseen.

    Äänestä

  • ymmärtää väärin kirjoitti:

    inttiin menee heteroita ja homoja. Kaikkihan ne halutaan sinne pakottaa, mutta kuka finnisten ja räkäisten myöhäisteinien kanssa haluaa aikansa vapaaehtoisesti paskalla palkalla viettää ja näitä komennella, on kyllä suurella todennäköisyydellä homo, tai omaa vahvan fetissin alistamiseen.

    Kyse on johtamisesta ja kouluttamisesta aivan kuten missä tahansa muualla tahansa. Mikä on niin vaikeaa tottua armeijan sääntöihin, että se on koettava vastenmieliseksi? Uhmaikä ja kapinamielisyys jääneet päälle?

    Äänestä

  • DesertCamo kirjoitti:

    Kyse on johtamisesta ja kouluttamisesta aivan kuten missä tahansa muualla tahansa. Mikä on niin vaikeaa tottua armeijan sääntöihin, että se on koettava vastenmieliseksi? Uhmaikä ja kapinamielisyys jääneet päälle?

    Johtamiskoulutusta saa intissä jonkunnäköistä, mutta kylläpä tuon koulussa ja työelämässä huomattavasti paremmin ja vähemmällä vaivalla oppii. Muulla intin koulutuksella ei taas ole kovinkaan suurta käytännönhyötyä ellei sitten aio sotilaaksi. Poikkeuksena vielä ensiapukoulutus, jota taitaa olla intissä kokonaisuutena pari tuntia jos ei lääkintämieheksi mene.

    Kapinamielisyys ei jää päälle, vaan se on aina mukana ja tulee esille kun sitä tarvitaan. Pakollinen asevelvollisuus ei ole vaihtoehto. Ihmisiä ei voi pakottaa tällaiseen työhön niinkuin ei mihinkään muuhukaan työhön.

    Äänestä

juttusi on sen sorttinen, että taitaa olla sinulla armeija käymättä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työ halujen mukaan kirjoitti:

37 vuotias mies tuomittiin kahdeksi vuodeksi ehdottomaan vankeuteen Mustasaaren käräjillä koulupoikien seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Paljon näitä sankareita on värväytynyt armeijan palvelukseen, missä muualla olisi helpompaa toteuttaa fantasioitaan, vieläpä erilaisten poikia koskevien määräysten avulla. Sieltä tämäkin 37 vuotias on oppinsa saanut ja siirtynyt koululaisten pariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu