nämä kuusi valtuutettua, päättelen lehtitietojen valossa.
Taisi astua
Rasinmäen miinaan
4623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muistetaan ensi vaaleissa!
nämä uudet niin erinomaiset kaupungimme palkansaajat, jolle vaadittiin näin isot palkankorotukset. Haluamme veronmaksajina tunnistaa näin huippuhyvät ihmiset ja tietää, millä omallatunnolla aijotaan muitten riutuessa rahanpuutteessa alkaa nauttimaan tälläisista rahasummista. Jokin aika sitten tällä samaisella palstalla ihmeteltiin naista, joka kulki ovelta ovelle kerjäämässä rahaa ruokaan.
Voisiko lehtitoimittaja myös laskea mitä tällä kyseisellä summalla saisi käytännössä muuta kipeästi tarvitsevaa työtä. (jota nyt rahapulaan vedoten ei palkata)
Rasinmäelläkin alkoi lähtölaskenta.
Eivät kaivanneet miestä Kauhajoella.
Härski temppu, miksei odotettu vuodenvaihteeseen uutta hallitusta päättämään ?
Kylä astuivat ja pahan kerra, huomaavat sen seuraavissa vaaleissa katkerasti. Tämä Rasinmäkihän on täys p----ka ja juoni, Noille palkankorotuksille ois ollut käyttö moneen asiaan.