hengitys huuruaa sisällä : )

..tikkitakki ja pipo päällä kirjoitan : )
Tulin ihan turhaan mökille, täällä ei ole yhtään hiirenraatoja. Kauhean kylmä. Pitäs vissiin hommata etäkäynnistys sähköpattereille, jottei olis näin kylmä. Ja huomenna lounaan jälkeen tyhjennän ulkohuussin alustab.

Hyvää yötä tämän lukijalle ja miksei niillekin, jotka eivät lue : )
8414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sitä sisäistä lämmikettäkään...rommitoti auttais

Äänestä
  • ..lämmitti kivasti. Pitää vissiin raahata sänky tuohon takanreunaan kiinni, että tarkenee nukkua.
    Nyt jos kävis nukkumaan, niin herätessä olisi mökki lämmennytt 5:stä johonkin 15:sta.

    Äänestä

ja sitten puolimatkassa loppuisi akku :-)

öita mökille..

Äänestä
  • ..niinkauan, kuin on. Onhan se akku kerran lopahtanut edellisessä autossa just täällä mökillä ollessa. naapureita piti sitten vaivata sen kanssa, että pääsi lähteämään kotiin.

    Mun pitää odottaa toi takan hiillos, etten tukehdu häkään, ennenkuin käyn nukkuun.

    Lapaset kyllä laitan kohta, en voi sitten kun lueskella.

    Äänestä

Tyhjennät ulkohuusin alustan. Nythän se on helppoa, pakkasen jäädyttämän kangen vain vierität ulos ja siihen ojaan. Siitähän se sitten ajan mittaan valuu läheiseen jokeen ja sitten järveen. No, öitä siis ja...

bngt

Äänestä
  • ..mulla on tuliterä (melkein) Orthexin saavi siellä pöntön alla. Tyhjennös käy näppärästi omatekoiseen kompostikehikkoon.

    Saan alennusta jätemaksusta sen kompostin ansiosta : )

    Äänestä

ikkunasta järvimaisema vai meren selkä. Itse en tuosta meren ranasta niinkään välitä. Suomessa ei ole kuin iso jäteallas, itämeri. Menetettyä kalua, kaikki maat laskee paskat sinne.

Äänestä
  • ..näkyy viljavat vainiot, joiden välissä luikertaa pieni joki. Täällä ei ole rantaongelmia sinilevineen ja mielipuuhaa, puutarhassa ahertamista riittää hehtaarin tontilla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

..tikkitakki ja pipo päällä kirjoitan : )
Tulin ihan turhaan mökille, täällä ei ole yhtään hiirenraatoja. Kauhean kylmä. Pitäs vissiin hommata etäkäynnistys sähköpattereille, jottei olis näin kylmä. Ja huomenna lounaan jälkeen tyhjennän ulkohuussin alustab.

Hyvää yötä tämän lukijalle ja miksei niillekin, jotka eivät lue : )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu