perussuomalaisia kohtaan, tietyt toimijat pelkää, että tule julki maahanmuutto ja pakolaisten varjolla tapahtuva rahastus. Kritiikki leimataan automaattisesti rasismiksi.
Totuus on niin että moni maahanmuuttaja äänesti perussuomalaiset, he ovat kyllästyneet
olemaan työvoimareservinä suurpääoman tarpeisiin, he kaipaavat todellista integroitumista todellista työllistymistä.
Media kylvää vihaa ja pelkoa
9
441
Vastaukset
- puolue mitä tähän maahan on...
puuhattu LOPETUS HETI JA PUUHAMIEHET KUOPPAAN
- (;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)
Malli olisi olemassa vuodelta 1918.
- Kuka tahansa voi olla SE
Perusuomalaisten kannattajien haider turman salaliittoteoria näyttää toteuttavan itseään
- (;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)
Kuka tahansa voi olla amerikankapitalistien hännystelijä ja vapaamuurari, varsinkin jos on kokoomuslainen.
- paavo46
(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;) kirjoitti:
Kuka tahansa voi olla amerikankapitalistien hännystelijä ja vapaamuurari, varsinkin jos on kokoomuslainen.
paskanpuhumisen nyt.
ja käärimme hihat ja ryhdymme
töihin kuntalaisten hyväksi
ilman minkäänlaatuista
hinkuyskää.
- SMP
Eipä näköjään valtaapitäviä kiinnosta mitä kannattajansa tännekin kirjoittavat. Valtapuolueiden etuhan tämä parjauskampanja on.
Täälläkin joku esitti, että tarvitaan 500000 uutta maahanmuuttajaa. Tuollaista voi tietysti kirjoittaa ymmärtämätön ihminen, mutta kun saman tapaisia ajatuksia esittää valtaa pitävään eliittiin kuuluva niin tulee mieleen, että siinä on oma lehmä ojassa.
Tuollaiset ajatukset ja puheet tarkoittavat, ettei valtaa pitäviä kiinnosta tippaakaan tänne jo muuttaneiden kohtalo vaan heidät tungetaan johonkin slummiin säilytettäviksi mikäli tulee joskus tarvetta halpatyövoimasta.
Eikö oikeaa maahanmuutto politiikkaa olisi se, että tänne jo muuttaneet saataisiin työllistettyä ja yhteiskuntaan mukaan. Ja sitten jos on työvoimapulaa palkataan väkeä ulkomailta.
RKP:n naisministeri puhui telkussa työperäisestä maahanmuutosta, hän vaan unohti mainita missä ne työpaikat ovat. Uutisissa kerrottiin eilen, että talousnäkymien mukaan kilometritehtaalle lähtee ensi vuonna jopa 60000 ihmistä.
Ei edes tuollaiset uutiset estä valtaapitäviä puhumasta järjettömiä.- kirjoittelevat itse
provoja, joihin sitten myös itse vastailevat. Syy on tietysti "wanhojen puolueiden".
Soinistien vaalivoiton avain oli valtava kusetus muukalaisvihalla. Voiton välineitä kuopataan nyt pikavauhtia Johtajan käskystä. Osaakohan tuo Soini edes hävetä?
- aiheuttavat
itseensä suuntautuvan negatiivisen suhtautumisen, ja syytökset. Persut teki emämunauksen ryhtymällä rasistiselle linjalle, yhdessä selkeästi rotukiihkoilevien sisulaisten kanssa. Kaikki löytyy vielä edestäpäin ja siitä saatte sitten kiittää tuota ikonianne, joka ei ajattele kuin itseään.
- pakoilu ei
pelasta ketään. Soini on valinnut puolueensa linjaksi äärirasismin, jossa keinoja ei kahdeta.
Rivimies tottelee Johtajaa ja lankeaa hänen edessään vaikka polvilleen. Siksi rivimiesten "en ole rasisti" tyyliset selitykset ovat vain tuulen huminaa. Niillä ei ole mitään käytännön merkitystä. Soini sanelee, mitä persu tekee, eikä yksikään (omasta mielestään viaton) uskalla suutaan avata. Näin se on ollut tähän asti ja näin se on jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272004
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021785Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831601Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611454Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331152- 1101083
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511053Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471046- 731036
Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44983