Ookko kaappi

katolinen? Muut kuulemma ku katoliset ja kaappikatoliset ei juhli pyhäninpäivää.
4217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kohta varmaan tulee catholic pride marsseja, jossa ihmiset pukeutuu konservatiivisesti. ;-)

Äänestä

mä oon niin räävitön ihminen että oon vaan julki-kaikkee;)

Melko vähiin jäi juhlinnat... mielikuvituksen puutetta varmaan.

Äänestä

festum omnium sanctorum ? Minä ole kaappi-sellainen ehkä..lapsilta piilossa

Äänestä
  • korrektia juhlia pyhäinmiestenpäivää. Mutta kait katoliset on niin seksistisä, että ne kyllä tekee mitä vain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Musta Ritari kirjoitti:

katolinen? Muut kuulemma ku katoliset ja kaappikatoliset ei juhli pyhäninpäivää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu