toi KPS:n jäseninä olleille ehdokkaille 3707 äänen potin 14730:sta, eli prosentteina 25,16%
kohtuullinen saavutus, eikö?
kohtuullinen saavutus, eikö?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
14730 äänestä peräti 1,23% ! JEEEEEEEEE, sillä saakin jo Kontulan suosituimman luikurin arvonimen.
luuluis luupaan olevan jo häpeissään hiljaa, eikä riekkuvan hampaattomana ränäklubiaan esittelemässä.
Vennamolaisten äänet ja ennen kaikkea TYÖPANOKSEN. Vennamolaiset tekevät raskaimman kenttätyön ja hoitavat toripönötyksen. Soini kuitenkin hoitaa, että hänen valitsemansa herrarodun edustajat pääsevät vallankammareihin.
Kehuiko Soini siellä Helsingissä Sinua Uimis, vaikka oletkin ahkera puolueen työmyyrä? Ei. Hän liputti näyttävästi Halla-ahon, Kanervan ja Valppaan puolesta, ja he pääsivät myös läpi.
Soini ja Vistbacka eivät arvosta käytännössä tavallista rehellistä työntekijää, ns. rahvaan edustajaa pätkän vertaa. Hyödyllisiksi idiooteiksi he kelpaavat, mutta eliitti on varattu teoriaherroille.
Moni kivi on vielä kääntämättä. Esim. Soinin vuosia jatkuneet yhteydet Suomalaisuuden Liittoon ja sen "nuorisojärjestöön" Suomen Sisuun. Samoin rahakkaan ps:säätiön asiat ym. ym.
Esim. Turussa jäi suuri osa vaalilehdistä kokonaan jakamatta ja rappukäytäviin, koska siellä ei ollut "Uimiksia". -Työ tekijäänsä kiittää, mutta Soini ei työmiestä koskaan.
vaan zetorissakin työnsi känniöykkärin pois median äärestä, piirin mainetta pilaamasta.uimis koitti päässä sönköttämään soinin siivellä pienenihmisen kännihuuru pulinaa, vaan ei onnistunut. Ja sen jälkeen alkoikin uimikselle tyypillinen itkeminen, et miks kukaan ei haluu olla mun kaa. nyyh nyyh nyyh... fuckin hampuusi.
tyhmä, ettei sitä tajua. Toi Zetorin juttu todisti tosiasian Soini ei tosiaankaan paljonkaan pane arvoa öykkärille, muussa mielessä kuin että hyvä on roudarina. Tätä ei toki käy kiistäminen, mutta ehdokkaaksi täysin sopimaton. Eikö Uimis jo ymmärrä, että omatkin ovat samaa mieltä, luulisi kuulevan myös kentän kantaa.