26. joulukuuta 1991 Neuvostoliitto lakkasi olemasta. Tapaninpäivänä juhlitaan sitten kunnolla!!!
NEUVOSTOLIITON LOPUSTA 17 VUOTTA!!!
Ensi Tapaninpäivänä
7329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on vielä ihmisiä jotka elää näköjään sota-aikojakin tyhmyydessään.
Suomen sisällissota nousee "uutisaiheeksi" vähän väliä, vaikka pitäisi juhlia sen sisällisodan loppua sekä muidenkin sotien ja murheenaiheiden loppua.
suuntaan tai toiseen ole muuttunut tai muuttanut. Sama ikivanha vihtahousu siellä lymyilee. Kyllähän kansa sen on ja satojen vuosien sorrossa saanut nahoissaan kokea, vaikka olemmekin olennaisesti kyenneet rivejänsä harventamaan tarpeen niin vaatiessa. Ja antamaan hieman oppitunteja käyttäytymisestä.
lisätä että joillekin ei riitä sota-aikakaan.
sitten pommareineen Venezuelassa ja laivastoineen myös. Kaivavatko tosiaan verta nekustaan? Aivan idioottimaista puuhaa provoineen. Ainoastaan sellaista voikiin odottaa joko samalta entiseltä Neuvostoliitolta, kuten myös provokatiivisilta typeriltä jenkeiltäkin.
ainakin lopuu banni ja päässee kaluamaan luitaan voittajien valtuustojen uudelleen aseteltujen trendikkäiden pöytien alle.
Niin se maailma vaan välillä reppanaa pieksee vastoin odotuksiaan.
jokunen kaunis päivä, se se vasta on juhlinnan paikka!
Tuota iloista tapahtumaa enteilee muun muassa se, että Suomessa parhaillaan suunnitellaan pankkien pakkososialisointilakia, täältä sosialismi palaa Venäjälle, takaisin kotiin!