Tekisi mieli

mutta en uskalla, ettei tule syytettä :D

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ruususen kunniaa loukanneet selvisivät pienillä korvauksilla/1135240778841
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

viestistä. Kohta on virkavalta ovellasi jyskimässä ja kehottamassa pitämään kädet näkyvissä postiluukusta tiiraillessaan.

Äänestä
  • eiköhän heillä ole parempaakin tekemistä. On vain sellainen tapaus, että tekisi mieli sanoa, mitä mieltä on, mutta olkoon nyt, ettei saa syytettä, mietityttää vain, mihin tämä maailma oikein on menossa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sanoa jotain... kirjoitti:

mutta en uskalla, ettei tule syytettä :D

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ruususen kunniaa loukanneet selvisivät pienillä korvauksilla/1135240778841

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu