Karmea dokkari

Ei tuota tajua, että jotain 7-vuotiasta Samuelia raahataan saarnaamaan helvetin kärsimyksistä New Yorkin kaduille, koska vanhemmat ovat sekopäitä!

Terryn isä taas teki bisnestä Billy Grahamin tyyliin ja tämän Ana Carolinan kuvioissa oli aivan selvät viitteet insestistä.

Mitä noistakin lapsista tulee aikuisina, kuka korjaa mielen vauriot? Kaikkein eniten teki pahaa Samuelin kohtalo. Pieni poika siinä selittää, että helvetissä on paljon matoja ja sinne joutuu, jos ei usko jumalaan. Aaaaaarghh!
10597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kaksinaismoralistisia kreationisteja, jotka haluavat
pakottaa omaa uskonnollispoliittista ideologiaansa
kaikille niille, jotka eivät kyseistä ideologiaa
vielä ole sisäistäneet.Sääli, että vieläpä lapset
on sotkettava tällaiseen naurettavaan propagandatoimintaan, jonka syvällistä merkitystä
he eivät kuitenkaan ikänsä vuoksi kykene ymmärtämään.

Äänestä

Ihan tavallisiahan uskovaisia nuo...

Äänestä

uni silmään. Sen Samuelin vanhemmat olivat täysiä sadisteja.

Äänestä

>>>>Karmea dokkari. Ei tuota tajua, että jotain 7-vuotiasta Samuelia raahataan saarnaamaan helvetin kärsimyksistä New Yorkin kaduille, koska vanhemmat ovat sekopäitä!Terryn isä taas teki bisnestä Billy Grahamin tyyliin ja tämän Ana Carolinan kuvioissa oli aivan selvät viitteet insestistä.Mitä noistakin lapsista tulee aikuisina, kuka korjaa mielen vauriot? Kaikkein eniten teki pahaa Samuelin kohtalo. Pieni poika siinä selittää, että helvetissä on paljon matoja ja sinne joutuu, jos ei usko jumalaan. Aaaaaarghh!

Äänestä

että miulta pääsi itku, kun se Samuel itki sitä miten vihamielisiä ihmiset olivat...ei reppana ollut ollenkaan osannut varautua sellaiseen.

Ja sitten TOSIAAN VITUTTI SE ÄITI KUN PYYSI LAITTAMAAN KAMERAN POIS, KUN AJOIVAT AUTOLLA,KUVATTIIN ISÄÄ JA TAUSTALTA KUULUIN PIISKAN ISKUJA JA ITKUA.Pitäähän tottelematonta poikaa rangaista!
Ihan oikeasti toivon, että joku vetelisi turpaan niitä vanhempia.
Isästäkin mietin, mitä lie huumeita aikoinaan oli käyttänyt, se oli sen oloinen, niin kuin itse myönsikin.

Tuollaisista hurahtajista niitä pahimpia fundiksia sitten tuleekin.

Äänestä
  • Minusta tuntuu, että saarnaaminen oli kotopuolessa Samuelille leikkiä ja esiintymistä, josta sai huomiota josta lapset nauttivat *äiti, äiti kato mua kun mää ...*. Mutta suuressa maailmassa Samuel oli vain opetettu apina, ymmärrettvästi pientä poikaa itketti ja pelotti ihmisten vihamielinen suhtautuminen, hän ei enää saanut sitä palkintoa saarnaamisestaan jota kotona sai. Hyväntahtoista huomiota (ja piiskan välttämistä).

    Äänestä

  • oli kyllä niin ahdistunut pieni poika, että mitä kauheita painajaisia hänen täytyykään nähdä. Varmaan niistä madoista joita isä on sanonut helvetissä odottavan, jos Samuel ei usko jumalaan.

    Minua hämmästytti tässä dokumentissa se, että nämä ihmiset puhuivat ihan avoimesti.

    Äänestä

Katselin dokkarin vain "puolillasilmillä" vaimon telkusta, kun samaan aikaan oli fudis ylellä.

Mutta oli todella järkyttävää katsottavaa, täysin väärin ja tuomittavaa. Miksihän näihin ei puututa?
Samuelin kohtalo kosketti eniten, poika rukka valitti pelkoaan ja itki, isä vaan komensi evankelijoimaan.

Äänestä

ankarasti raivo-kahvia....Kyllä oli järkyttävä osoitus lasten henkisestä pahoinpitelystä.

Äänestä
  • on monenlaista. Mutta kyllä tuollainen uskonnollinen henkinen väkivalta on jotain sellaista, että selviääkö sellaisesta koskaan.

    Ystävämme Hanna nyt syyttää ateisteja hellarien piirissä tapahtuneista seksuaalirikoksista. Koska se on "aikamme ilmiö". Ja pyytää minulta neuvoja.

    Mirkan motto on vahvana mielessä just nyt.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kössönöm kirjoitti:

Ei tuota tajua, että jotain 7-vuotiasta Samuelia raahataan saarnaamaan helvetin kärsimyksistä New Yorkin kaduille, koska vanhemmat ovat sekopäitä!

Terryn isä taas teki bisnestä Billy Grahamin tyyliin ja tämän Ana Carolinan kuvioissa oli aivan selvät viitteet insestistä.

Mitä noistakin lapsista tulee aikuisina, kuka korjaa mielen vauriot? Kaikkein eniten teki pahaa Samuelin kohtalo. Pieni poika siinä selittää, että helvetissä on paljon matoja ja sinne joutuu, jos ei usko jumalaan. Aaaaaarghh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu