Toivotaan nyt, ettei tässä eri paketissa ole samaa tavaraa, onhan sentään kysymys jenkkilästä. Uskon kuitenkin, että Omaballa on rehellisesti yritystä rakentaa erilaista ameriikkaa.
Onnea, Obama!
todé
17450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mutta liittyneekö balstan aiheeseen tuo rehellinen yrityksesi suitsuttaa Omaban ameriikalle ylistystäsi.
todé: >>Uskon kuitenkin, että Omaballa on
Obamalla on jostain syystä kovin myönteinen kuva arabeista ja Israel on vaarassa jäädä yksin.
Obaman politiikka on ihan varmasti arabiystävällisempää jo sen tähden, ettei hän suhtaudu arabimaailmaan vihamielisesti.
Kristittynä uskon Ramaatun sanaan, kuten mrs. Palin voitonriemuisena julisti muutama viikko sitten, että näidenkin vaalien tulos oli Jumalan kädessä.
jumala siis halusi että john mccain & sarah palin häviävät vaalit...
Uskislogiikan mukaan Jumala on säätänyt ihmiselle määrätyt ajat ja elämisen rajat. Sen mukaan tässä mennään.
suhteet kumpaankin osapuoleen edistävät rauhaa, eivätkä ole paha vaan hyvä asia.Lähi-idässä USA saisi laajentaa horisonttiaan, koko lähi-itä hyötyisi siitä. Nyt on tuhannen taalan tilaisuus.
Ja sama se on Suomessakin, kaikki ne poliitikot on "rehellisia oman edun tavoittelijoita"! Viela yksi kysymys, niin mita OIKEASTI tiedat amerikkalaisista tai amerikkalaisuudesta?
Sen kuitenkin tiedän, että ameriikan presidentin palli on vaikea paikka istuskella.
Kuten jo avauksessani uumoilin, paketissa saattaa olla hyvinkin tuttua jenkkiläistä tavaraa, kuten tähänkin saakka. Toivossa on kuitenkin hyvä elää, ja toivotan ameriikkalaisille onnea loppujen lopuksi hieman yllättävästä valinnasta.
Oli tietysti onnen potku Obamalle, että vastapuolella oli niinkin onnettomat pelurit, kuin mc Cain ja Palin.
Mieluummin olisin nähnyt presidenttinä evankelikaalisen kristityn.
USAn presidentiksi valittiin illuminaatin suosiollisella myötäilyllä kenialainen syntyjään oleva mies. Oletteko muuten huomanneet kuinka Obamakin tervehtii saatananpalvojain käsimerkillä, näin osoittaen kuuliaisuuttansa illuminaatille.
tuollaista mielipidettä ei voi muuta kuin kommentoida naurulla. vai että usaa johtaa kenialainen saatananpalvoja. tämä kommentti tulee pitää mielessä. hah hahah haahha hahah haa...
että Obama alkaakin vetämään omaa linjaansa kiistämättömänä älykkönä eikä halua ollakaan kuuliainen illuminaatille, niin oletettavasti saamme taas kuulla laukauksia ammutun Ameriikassa, näinhän kävi Kennedyille.
myös sekaantunut illumaattien hommaan? tämähän oli aivan uusi tieto...
Nyt pistän pahan kysymyksen:
Jos on todistettu, että 1) Obama on syntyperäinen Kenialainen, sittemmin amerikkalainen ja 2) Hän tervehtii tovereitaan saatananpalvojien tervehdyksellä, niin kumpi näistä saa sinut repeämään??
Vai vedätkö vain yksittäisestä kommentista väärät johtopäätökset ja asetat sanoja toisten suihin, ymmärtämättä yhtään, mistä on kysymys?
siis mikä tiukka? sekö että sulla on löysät housuissa? en minä ole kertonut että omaba olisi kenialainen. minä vain lainasin kirjoittaa. vielä vähemmän väitin että, obama muka olisi saatananpalvoja. tämänkin lainauksen otin kirjoittajalta.
sai kahdeksan vuoden jälkeen "uudestisyntyneeltä" tai niinhän häneen(esim.useat helluntailaiset) uskottiin,perinnöksi kaksi käynnissä olevaa sotaa,suhteiden ja arvostuksen alamäen, sekä aivan tohjona olevan talouden.Siinä sitä on yhdelle miehelle työ sarkaa.
jokaisen presidentin takana on oma hovijoukkue, joka sanelee kuinka toimitaan.
Jos hovi on kyvykäs on presidenttikin kyvykäs ja päinvastoin.