Olikin jo aika valita joku, jolla on oikeasti potentiaalia muuttaa tavallisen amerikkalaisen asiat parempaan suuntaan. Ja vaikuttaahan se koko maailmaankin, kuka siellä vaikutusvaltaisimmalla paikalla istuu. Loppui ennakkoluuloisten, ahdasmielisten, ääriuskovaisten, rahanahneiden, rasististen ja sivistymättömien maalaisjuntti-ihmisten suosikkien republikaanien valta!
Ja vielä yksi juttu: tämän palstan rasistip**kat, olette todella säälittäviä ja surkeita ihmisiä! Vihaatte toisia ihonvärin takia, ettekä järkevien ihmisten tavoin perusta käsityksiänne toisista heidän tekoihinsa. Turha tulla tähän provoilemaan vihaviestienne kanssa, en vastaa kenenkään ÄO-75 -pohjamutajuntin p**kaviesteihin. Turha heittää helmiä sioille.
Ja vielä yksi juttu: tämän palstan rasistip**kat, olette todella säälittäviä ja surkeita ihmisiä! Vihaatte toisia ihonvärin takia, ettekä järkevien ihmisten tavoin perusta käsityksiänne toisista heidän tekoihinsa. Turha tulla tähän provoilemaan vihaviestienne kanssa, en vastaa kenenkään ÄO-75 -pohjamutajuntin p**kaviesteihin. Turha heittää helmiä sioille.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Obaman voitto on maailmalle parasta viimeisen kahdeksan vuoden täystuhon jälkeen.
Toisin kuin mitä ahdasmieliset ihmiset ajattelevat, Obama ottaa varmasti huomioon ensisijaisesti kaikki tavalliset keskiverrot työtätekevät amerikkalaiset, ei siis mitään rahoissa rypeviä isokenkäisiä sikarijohtajia, ihonväriin katsomatta.
Tämä Obaman voitto ei ollut läimäys valkoisten kasvoille, vaan voitto kaikille, jotka ovat sitä mieltä, että kaikki voivat tulla toimeen keskenään, kunhan vain yritetään. On typerää ja ajattelematonta tuomita joku ihonvärin/kansallisuuden perusteella tekojen sijasta.
Tämä ei nyt varsinaisesti liity USAn pressavaaleihin, mutta monilla olisi varmaan opittavaa eläinkunnasta, mitä tulee yhdessäeloon ja suvaitsevaisuuteen, katsokaapa vaikka seur.videolinkistä miten tiikeriemo hoivaa porsaita kuin pentujaan (ihan oikeasti)!
http://www.youtube.com/watch?v=xqkzJoRua5U
"Tämä Obaman voitto ei ollut läimäys valkoisten kasvoille,..."
Korjaus, olihan se joillekin valkoisille läimäys päin turpaa, siis absurdeille ja vähä-älyisille KKK-mielisille "white power" -jankuttajille. Voi niitä yksinkertaisia reppanoita! Pah, en oikeasti tunne yhtään myötätuntoa sellaisia kohtaan.
Fasistinatsit eli natsifasistit ovat pukeutuneet säkkiin ja sirotelleet tuhkaa päällensä. Tämä on heille mustaakin mustemman murheen päivä. Monet ratkeavat juomaan itsensä kuoliaaksi ja hulluuden partaalla hoippuvat putoavat mustaan aukkoon.
"Ja vielä yksi juttu: tämän palstan rasistip**kat, olette todella säälittäviä ja surkeita ihmisiä! Vihaatte toisia ihonvärin takia, ettekä järkevien ihmisten tavoin perusta käsityksiänne toisista heidän tekoihinsa. Turha tulla tähän provoilemaan vihaviestienne kanssa, en vastaa kenenkään ÄO-75 -pohjamutajuntin p**kaviesteihin. Turha heittää helmiä sioille. "
Mitä sanoittekaan rasistisesta ja provosoivista puheista?
nyt koittaa uusi uljas aika USA:n mustille!
USA on ihan varmana pian yhtä upea ja vauras maa kuin Zimbabwe!
Sielläkin alkoi aivan valtavan upea kehitys kohti uutta uljasta tulevaisuutta, kun Mugabe karkoitti HIRVEÄN rasistiset valkoiset suurtilalliset pois Zimbabwesta!
Maltan tuskin odottaa sitä ihanaa aikaa, joka USA:ta odottaa!
Obama vetää loputkin vessanpytystä alas, mitä taloudenrippeistä on jäljellä. Pahan virheen Obama tekee, mikäli alkaa suosia lajikumppaneitaan kaikissa valtionjohtotehtävissä. Amerikkalaiset valkoiset katuvat vielä katkerasti kun erehtyivät äänestämään väärää ehdokasta.
Kuvitteletko että presidentti pystyy yksin valitsemaan ministerit ja korkeimmat johtajat? Noin lapsellisista kuvitelmista pitäisi olla hiljaa.