Kokoomus vahvistuu

Obaman voitto on myös voitto Kokoomukselle,
Stubb ja Salolainen ovat uuden suomalaisen politiikan airuita, Suomen asema USA:n silmissä vahvistuu ja pysyy hyvänä niin kauan kuin meillä on Kokoomuslainen ulkoministeri ja hallitus.

Presidentti Suomessakin pitäisi saada vain vaihdettua mahdollisimman pian.
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuttuukohan Obama Halosen USA:aan ennen Stubbia, Häkämiestä, Kataista tai Salolaista vai vasta näiden jälkeen?

Äänestä

Tämähän on jo toinen kokoomus ulkoministeri, ensimmäinen kun sai potkut kun on seksihullu buhahhaa!! Elämme kokomuksen viimeisiä aikoja suomessa JA SE ON HELVETIN HYVÄ!!

Äänestä
  • Kanervan henkilökohtainen äänimäärä kasvoi kunnallisvaalissa.

    Käviköhän Ike tekstiviestikampanjaa?

    Äänestä

Venäjä sijoittaa lyhyen matkan ohjuksia Kaliningradiin vastauksena Yhdysvaltain ohjuskilpisuunnitelmalle.Venäjän mukaan ohjuskilpeä vastaan otetaan käyttöön myös elektroninen häirintäjärjestelmä. Lisäksi Venäjä hylkää suunnitelmansa kolmen ohjusrykmentin poistamisesta käytöstä.

Venäjä presidentti Medvedev toivoo kuitenkin, että Venäjän ja Yhdysvaltojen välit paranisivat Barack Obaman vaalivoiton myötä. Medvedev on sanonut ensimmäisessä kansakunnan tilaa käsittelevässä puheessaan, että Venäjä toivoo täysipainoisia suhteita Yhdysvaltojen kanssa. Venäjän presidenttiä ei kiinnosta Suomi ja suomalaisten asiat, koska kokoomus on saanut ison karhun takajaloilleen Nato-intoiluillaan.

Venäjän ulkoministeriöstä kommentoitiin aiemmin, että Venäjä odottaa Yhdysvalloilta uudenlaista lähestymistapaa maiden suhteisiin. Maiden välit viilenivät loppukesästä Georgian sodan vuoksi.

Medvedev arvosteli puheessaan Yhdysvaltoja Georgian konfliktin käyttämisestä tekosyynä sotilasliitto Naton laajentamiseksi alueelle. Presidentin mukaan Venäjä ei aio seurata tätä kehitystä sivustakatsojana.

Äänestä
  • Venäjän kansallissosialismi pullistelee ja sinulta tuli löysät housuun.

    Eiköhän panna jäsenhakemus Natoon saman tien.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parakki kirjoitti:

Obaman voitto on myös voitto Kokoomukselle,
Stubb ja Salolainen ovat uuden suomalaisen politiikan airuita, Suomen asema USA:n silmissä vahvistuu ja pysyy hyvänä niin kauan kuin meillä on Kokoomuslainen ulkoministeri ja hallitus.

Presidentti Suomessakin pitäisi saada vain vaihdettua mahdollisimman pian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu