666 taalan paikka

Saat adventistiteologina ylimääräisen 666 taalan palkankorotuksen jos näytät sen jakeen missä Jumala antoi Aatamille ja Eevalle sapattikäskyn.
Luomisen muistomerkkinä on muuten ihminen eikä eikä sapatti sillä Jumala teki ihmisen omaksi kuvakseen.
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos kerrot missä kohtaa Raamatussa Jumala hyväksyy homoparit ja siunaa heitä avioliittoon.

Äänestä

luomisen muistomerkki. Luomisviikko päättyi sapattiin eikä ihmisen luomiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uteliaalle adventistille kirjoitti:

Saat adventistiteologina ylimääräisen 666 taalan palkankorotuksen jos näytät sen jakeen missä Jumala antoi Aatamille ja Eevalle sapattikäskyn.
Luomisen muistomerkkinä on muuten ihminen eikä eikä sapatti sillä Jumala teki ihmisen omaksi kuvakseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu