jehovan todistajat käväsi

lukemassa raamattua. tarjosin heille kupin kahvia ja keskuteltiin siinä niitä näitä, he olivat hyvin ystävällisiä ja lupasivat tulla joku kerta putsaamaan minun kotini putipuhtaaksi, oi kuinka kiltisti ajateltu, minä suostuin heidän ehdotukseensa iloisin mielin.
3381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lopulta tulikaan?

Äänestä
  • he veivät mukanaan kaiken turhan roinan joka oli minun kotonani.

    Äänestä

  • paljon siistimpi kirjoitti:

    he veivät mukanaan kaiken turhan roinan joka oli minun kotonani.

    Tietsikan kuitenkin jättivät?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täälä kylässä kirjoitti:

lukemassa raamattua. tarjosin heille kupin kahvia ja keskuteltiin siinä niitä näitä, he olivat hyvin ystävällisiä ja lupasivat tulla joku kerta putsaamaan minun kotini putipuhtaaksi, oi kuinka kiltisti ajateltu, minä suostuin heidän ehdotukseensa iloisin mielin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu