Koska jokaiselle täysijärkiselle on nyt Pedo-
Timon, Rötös-Riston ja Talousrikos-Hannun etsintäkuulutusten ja käräjäoikeuden antamien vangitsemismääräysten jälkeen vihdoinkin täysin selvää, että Win Capita oli valuuttakaupan sijasta TÖRKEÄ PETOS ja LAITON RAHANKERÄYS, pitäisi rikosilmoistusten määrän räjähtää.
Näin ei kuitenkaan näytä käyvän koska häpeä omasta ahneudesta ja tyhmyydestä on niin suuri, ettei sitä kehtää ulkopuolisille tunnustaa.
Lisäksi esteenä on se suunnaton vitutus, että itse vapaaehtoisesti omaa hölmöyttään antoi rahansa rikollisille. Useat joopa ilman kuittia.
Säälin kaikkia kusetettuja ja kehoitan silti häpeästä huolimatta menemään poliisin puheille.
Saataisiin edes niljakkaat paskanpuhujat rikolliset kiinni ja tuomiolle, vaikka rahoja ei todennäköisesti takaisin saakkaan.
Timon, Rötös-Riston ja Talousrikos-Hannun etsintäkuulutusten ja käräjäoikeuden antamien vangitsemismääräysten jälkeen vihdoinkin täysin selvää, että Win Capita oli valuuttakaupan sijasta TÖRKEÄ PETOS ja LAITON RAHANKERÄYS, pitäisi rikosilmoistusten määrän räjähtää.
Näin ei kuitenkaan näytä käyvän koska häpeä omasta ahneudesta ja tyhmyydestä on niin suuri, ettei sitä kehtää ulkopuolisille tunnustaa.
Lisäksi esteenä on se suunnaton vitutus, että itse vapaaehtoisesti omaa hölmöyttään antoi rahansa rikollisille. Useat joopa ilman kuittia.
Säälin kaikkia kusetettuja ja kehoitan silti häpeästä huolimatta menemään poliisin puheille.
Saataisiin edes niljakkaat paskanpuhujat rikolliset kiinni ja tuomiolle, vaikka rahoja ei todennäköisesti takaisin saakkaan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
tekemään rikosilmoituksen, kun tulee viralliselta taholta varmistus toiminnan olleen huijjaus.Ennen sitä pidän näitä kirjoittajia pelkkinä paskan puhujina. Tuollaisen velliperseen surkeaa sääliä ei kukaan kaipaa.
Jaa'a? Ai virallista vahvistusta sitä kaivataan? No ei sellaista tietenkään tule, ennen kun tuomarin nuija kolahtaa. Et varmaan ole ollut ennen leivättömän pöydän ääressä, kun tuollaisia juttelet. Mutta sitten se taas vähän myöhäistä ryhtyä huutelemaan, kun maito on maassa.
Jos olet osaasi tyytyväinen, niin mitäs täällä roikut?
Kirjoituksesi oli niin älytön, että luulen sinun pilailevan.
Odotat vahvistusta viralliselta taholta.
Tiedoksesi seikka, että Suomen Keskusrikospoliisi ja Oulun Käräjäoikeus ovat virallisia tahoja.
Virallisemmalta taholta et voi vahvistusta saada.
KRP on julkaisemissaan tiedoitteissa kehoittanut WC:n toimintaan vilpittömässä mielessä eli huijatuksi itsensä kokevia henkilöitä tekemään rikosilmoituksen.
Oulun käräjäoikeus on antanut vangitsemismääräyksen WC:n vielä tavoittamattomien päähenkilöiden mm. Hannu Kaila...ven vangitsemiseksi.
Yritätkö nyt vihjata, että sinä teet rikosilmoituksen vasta kun käräjäoikeus on antanut ensimmäiset tuomionsa WC asiassa?
Siihen menee arviolta 1-2 vuotta.
Vai teetkö oman rikosilmoituksesi vasta Hovioikeuden päätöksen jälkeen, johon menee arviolta 3-5 vuotta?
Vai odotatko mahdollista valituslupaa jopa Korkeimpaan oikeuteen ja sen antamaa lopullista ratkaisua, johon menee arviolta 4-6 vuotta?
Älä viitsi yrittää johtaa ketään harhaan.
Paljonko muuten kusettamalla sait huijattua hyväuskoisilta ystäviltäsi ja muilta hölmöiltä?
Olet niitä säälittäviä tomppeleita jotka eivät osaa ajatella omilla aivoilla. Odottelehan että virkamies tulee kertomaan sinulle kuin pikkulapselle....
huutelee median aivopesemä idiootti, joka ei osaa ajatella omalla päällään. Uskoo kaiken mitä media haluaa uskovan. Säälittävää...
WinCapitan kouluttama "mediakriittinen" paviaani, joka ei osannut ajatella omalla päällään ja osallistui rikolliseen toimintaan. Uskoo kaiken mitä vyölaukkumiehet haluavat uskovan. Todella säälittävää...
Kukahan se on säälittävä? :D
WC katosi yli 8kk sitten, Hannu katosi yli 8kk sitten, rahat katosivat yli 8kk sitten.
Oletko sinä joku sponsorin aivopesemä idiootti, joka ei osaa ajatella omalla päällään?? Uskoo kaiken mitä sponsorit haluaa uskovan. Säälittävää...
Mitä että oletkin itse sponosti? No sitten ymmärrämme...
helevetin pitkä ripulipaska. Ammenna homeaivosi ihan suosiolla raittiiseen ilmaan tuulettumaan. Josko niistä sen jälkeen ois edes jonkinmoisiin jopa rakentaviin suoli/muro -toilailuihin.
En arvannutkaan, että jollakin on noin kova VITUTUS.
Tässähän aivan pelkää, että entinen Capitaatti vallan POSSAHTAA koneensa ääreen.
Tietysti ymmärrän, että haaveesi Hannun ja ROBBOTTIN sinulle ikuisesti tahkoamasta varallisuudesta oli IHANA. Sisäistästäsi ajatuksesta, että rahaa tulee ikuisesti tekemättä työtä ja päällepäätteeksi vielä arvostettu kansainvälisen valuuttatreidarin imago.
Nyt kaikesta tuosta luopuminen ja TOMPPELIN leiman otsaan saaminen ottaa koville.
Vielä tulee eteen ne jo saatujen "voittojen" palauttaminen ja mahdollinen rikostuomio.
Mutta mene nyt hyvä mies kuitenkin ensin raittiiseen ilmaan kävelylly ja sitten poliisin puheille. Se on kuitenkin paras ratkaisu ongelmiisi johon olet ahneuttasi ihan itse itsesi saattanut.
Paljonko menetit?
Onko hermo piukalla?
että olet nuori, tietämätön tai kirjoittelet huviksesi.
"Koska jokaiselle täysijärkiselle on nyt Pedo-
Timon, Rötös-Riston ja Talousrikos-Hannun etsintäkuulutusten ja käräjäoikeuden antamien vangitsemismääräysten jälkeen vihdoinkin täysin selvää, että Win Capita oli valuuttakaupan sijasta TÖRKEÄ PETOS ja LAITON RAHANKERÄYS, pitäisi rikosilmoistusten määrän räjähtää."
Mikään ei ole selvää. Epäilyistä on kysymys ja syytteet ovat suhteettoman vahvoja, mutta näin menetellen viranomaiset ovat saaneet vahvat "voimakeinot" käyttöönsä mahdollisia rikoksia tutkiessaan. Rikosilmoitusten määrä ei voi räjähtää, koska harvoin ne vanhemmat toisiaan tai lapsiaan syyttelevät. Valtaosa winiläisistä on tavallisia suomalaisia.
"Näin ei kuitenkaan näytä käyvän koska häpeä omasta ahneudesta ja tyhmyydestä on niin suuri, ettei sitä kehtää ulkopuolisille tunnustaa."
Suurin osa jäsenistöstä on saanut sijoituksensa takaisin korkojen kera. On paljon sukulaisia, tuttuja ja kavereita. Mitä hävettävää ja tunnustettavaa siis on?
"Lisäksi esteenä on se suunnaton vitutus, että itse vapaaehtoisesti omaa hölmöyttään antoi rahansa rikollisille. Useat joopa ilman kuittia."
Vitutus sanan käytön määrä kertoo ketä ns. "vituttaa". Miksi?
"Säälin kaikkia kusetettuja ja kehoitan silti häpeästä huolimatta menemään poliisin puheille. "
Säälisi on turhaa, eikä sitä kukaan kaipaakkaan. Ne ketkä ovat kokeneet tulleensa petetyksi ja herjaamiksesi, ovat tehneet tai ovat vapaita tekemään rikosilmoituksen.
"Saataisiin edes niljakkaat paskanpuhujat rikolliset kiinni ja tuomiolle, vaikka rahoja ei todennäköisesti takaisin saakkaan."
Kyllä ne niljakkeet kiinni saadaan. Kaikki 10 000 - 13 000 jäsentä eivät ole niljakkeita.
Rikas kielenkäyttösi ilmaisee, että et ole ihan tasapainossa tämän asian kanssa.
myös niille, jotka ovat menettäneet kaiken. Niille notka ovat myyneet kotinsa sijoittaakseen tuhon viritykseen. Niille jotka ovat menettäneet vakuustakavarikkoon WC rahoilla ostetut mökit ja autot ja joista ei saa tarpeeksi vaikka ne myisi pois. Loppuikä ulosottokierteessä. Kyllä heitä löytyy ja heitä oikeasti VITUTTAA tuollaisten tyyppien, kuten sinä, typerä kirjoittelu, jossa ei ole pätkääkään todellisuutta mukana.
Kirjoitat:
"Mikään ei ole selvää. Epäilyistä on kysymys ja syytteet ovat suhteettoman vahvoja"
Tarkoitatko, että poliisin rikosnimikkeenä esittämä törkeä petos ja laiton rahankeräys on suhteettoman vahva rikosepäilys epäillä esim. Hannu Kaila..veä törkeästä petoksesta?
Siis miestä josta ei ole kuulunut pihahdustakaan 8-kuukauteen.
Siis miestä joka katosi ja iroitti perustamansa sijoituskerhon netistä ja samalla katkaisi kaikki yhteydet niihin 10.000 henkilöön jotka ovat sijoittaneet hänen kerhoonsa n. 100-miljoonaa euroa.
Siis miestä joka myös vei mukanaan kaikki kerhon rahat.
Mitä siis oikein tarkoitat?
Mikä olisi sinun mielestäsi sopiva rikosnimike, jolla Hannun ja kavereiden toimintaa saisi tutkia?
Keskity olennaiseen: Hannu kusetti ja WC ei koskaan tehnyt valuuttakauppaa.
Älä riimittele tyhjänpäiväisiä, riimittelijöitä ja sanaseppoja riittää.
"Häpeä ja vitutus on niin suuri etten
Kirjoittanut: puhu KRP:lle 6.11.2008 klo 09.39
"
Mene sinä olennaisisuuksinesi aiheeseen.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=9093
"Suurin osa jäsenistöstä on saanut sijoituksensa takaisin korkojen kera. On paljon sukulaisia, tuttuja ja kavereita. Mitä hävettävää ja tunnustettavaa siis on? "
Ja hevon ..ttu. Taidat olla itsekäs pikku paska, joka sai tuottonsa viimeisessä vedätyksessä viime talvena. Vai saitko rahasi "pitkän linjan" capitalaisena? Pidätkö hyvällä omalla tunnolla rahasi, vaikka tiedät, että osa rahoistasi on minun ja naapurini maksuista peräisin? Mene peilin eteen, toivottavasti oikeudessa nähdään.
"Säälisi on turhaa, eikä sitä kukaan kaipaakkaan. Ne ketkä ovat kokeneet tulleensa petetyksi ja herjaamiksesi, ovat tehneet tai ovat vapaita tekemään rikosilmoituksen."
Tässähän myönnät koko huijauksen. Vapaita tekemään rikosilmoituksen, no totta ...vetissä. Huijattujen rahat kun sattuvat olevan sinun taskuissasi, ..itun huijari.
Etkö, ..keleen pelle, ymmärrä, että ei rehelliset ihmiset ja rehellinen yksityinen sijoitusklubi toimi tällä tavalla. Huijaava poliisin-julkiseksi-tekemä silmään viilaava rötösklubi toimii tällä tavalla.
Sulla ei ole mitään, millä voisit todistaa, etteikö joka sana yllä olisi totta. Sinä olet yksi nimetön pikku-nilkki, joka rahan takia puolustaa muita huijareita.
"Suurin osa jäsenistöstä on saanut sijoituksensa takaisin korkojen kera. On paljon sukulaisia, tuttuja ja kavereita. Mitä hävettävää ja tunnustettavaa siis on?"
Jos katsoisit luvut uudetaan. Ainoastaan 14,75% on saanut mitään voittoa klubista, suurin osa hävisi koko sijoituksensa.
Et ole varmaan kuullut termeistä ponzi ja pyramidihuijaus, kehoitan tutustumaan miten ne toimivat.
prosentit tulee, en ole ennen kuullut?
Vastineet kauheaa älämölöä.Ei uskoisi uskovaisten "hengenveljien" tekstiksi?!
Jatka samaan malliin:)
viitsisi enää kiusata jo kiusattuja ja kusetettuja. Johan nuo kohta repeävät vitutuksesta. Olisi parempi antaa olla, etteivät tee itselleen jotain peruuttamatonta. Rahojahan nämä eivät enää näe, saisivat nyt edes pitää mielenterveytensä.
Johan Paavo Väöyrynen aikoinaan kyseli "voiko vitutukseen kuolla"? Näkyy edelleen voivan hyvin, joten tuskin se pää vitutuksesta repeää.
Mutta repeääkö se pää tyhmyydestä? Tuskinpa vaan, niin erikoista porukkaa jokapuolella tallaa, eikä näy päät repeävän.
Ainoa mikä helpottaa oloa on kun kertoo kaiken poliisille ja näkee sen jälkeen kusettajien joutuvan edesvastuuseen tekosistaan.