MuTu-

https://www.fim.com/suomi/mutualfunds

fyrkkaa tekemään, eikös tuo brazilia ja sahara sekä intia ole hyviä kohteita? ja 5 vuotta täytyisi väh. odottaa, että tuleeko jotain vai menettääkö nekin rahansa :D
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onko siellä ketään isokenkäistä, joka antaisi ilmaisia vinkkejä mihin näitä rahoja kannattaisi sijoittaa XD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuntumalla... kirjoitti:

https://www.fim.com/suomi/mutualfunds

fyrkkaa tekemään, eikös tuo brazilia ja sahara sekä intia ole hyviä kohteita? ja 5 vuotta täytyisi väh. odottaa, että tuleeko jotain vai menettääkö nekin rahansa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu