Ihmetellä täytyy ettei saanut Kalpassa kunnon näyttöpaikkaa ensimmäisen pelin jälkeen... kuitenkin harjoituskausi meni hyvin? sillä näyttää kehittyneen paljon luistelunopeudessa ja sähäkkyydessä sitten toissakauden, jolloin vielä hieman verkkaisestikin dominoi mestiksessä! Pelannut nyt 11 ottelua Hokissa tehoilla 6 7=13, ja on jo nyt 2 pisteen päässä sarjajohtajan sisäisen pörssin kärkipaikasta! Hokille kuitenkin hieno juttu että saatiin maestro takaisin, mutta nähtyjen esitysten perusteella uskon että olisi pärjännyt liigassa helposti, jos olisi saanut enemmän vastuuta 1-2 kentässä!
T.Virtala #17 --> #41
8
452
Vastaukset
- paljon painaa?
70kg?
KalPalla on Suomen mestari junnut ja ykköskentissä 3 maailmanmestaria ja useiden satojen liigaotteluiden jyriä. Ei tarvita mitään vanhoja Virtaloita. Nuorempi Virtala olisi paljon parempi, mutta sen vei Lukko.- näin...
173cm/73kg. On saattanut kyllä pudottaa painoa, sen verran vikkelää meno nykyään on ja samalla entiseen tapaan tehokasta! on tosin muuttunut ehkä juuri liikkeensä takia parin vuoden takaisesta syöttökoneesta (45,7 58=65) maalitykisi :)
- se kolmas
maailmanmestari on?
- Korjelovits
se kolmas kirjoitti:
maailmanmestari on?
Jalasvaara taisi voittaa nuorten Maailmanmestaruuden. Vuotta en muista, mutta Valtteri Filppula ratkaisi matsin silloin rannelaukauksellaan Venäjää vastaan.
- e-p.n.kalpa-patruuna
..useammankin kerran KalPassa jopa ykköskenttää myöden,muttei vain palaset loksahtaneet.
Hra Virtala sai mahdollisuuksia monien mielestä jopa liiankin kanssa joten ei ihme että lähti hakemaan vastuuta ja uutta nousua alempaa.
Näin kauden alla harjoitusottelun Ässiä vastaan ja siinä ottelussa Teemu esiintyi edukseen ja tekipä varsin näyttävän maalinkin.- taustajuttu!
KalPan valmentaja Pekka Virta on Turusta kotoisin ja lopetti pelaajauransa 1990-luvulla Uudenkaunpungin Jääkotkissa. Teemu Virtala on kotoisin Uudestakaupungista ja pelasi samaan aikaan silloin Jääkotkien junnuissa, joiden treenejä Pekka Virta oli silloin joskus vetämässä kun harjoitteli valmentamista. P.Virta on käynyt myös T.Virtalan lapsuudenkodissa. Saunakavereita ja sen vuoksi Virta antoi niin paljon näyttöpaikkoja Teemulle, kunnes tänä vuonna omistaja Sami Kapanen tuli NHL:stä KalPan ja näki omin silmin kuinka pska Teemu on liigatasolla ja Sami oli se joka antoi lähtöpassit.
- onse kone
Sporaa vastaan aika näppärää peliä, tiedä vaikka vielä korjais mestiksen pistepörssin..
- jees...
No tulihan se maestro! Mielestäni aivan oikein, ei tuon tason pelimiestä kannata sm-liigassa nelosessa peluuttaa kun dominoi pelejä mestiksessä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400