Koulu-uhkailujen tiimoilta on saatettu perusteettomaan pakkohoitoon useita nuoria ympäri Suomen. Välittömästi tulee tutkia kyseiset pakkohoitopäätökset. Nuori joka uhkaa kouluväkivallalla ei yleen sä ole skitsofreeni vaan ehkä koulukiusatu uhitelija. Tai nuorten pilailua. Kova laki ja vastuuttoman pakkohoitopäätökseen sylistyneet psykiatrit mittaviin korvauksiin. Kuka uskoo näihin (pskykiatrit) enää.
Psykiatrien epäselvät perusteet pakkohoitoon
3
213
Vastaukset
- rautanyrkki
en heihin ole uskonut koko elämäni aikana. Täysin edesvastuuttomia pellejä joilla on eräs tämän yhteiskunnan suojatuimmista ammateista.
Vai moniko on kuullut että yksikään psykiatri/psykologi olisi joutunut edesvastuuseen ikinä yhtään mistään?Psykiatrit/psykologit ovat pelkkiä ihmisten rahastajia ja Usassa tämä pelleily on huipussaan. Rikkaissa perheissä kaikki perheessä saattavat käydä kallonkutistajalla. Siitä on tullut muoti-ilmiö, joka näyttää tulevan pikkuhiljaa myös Suomeen. Jokelassa kuli alle 10 ja Kauhavalla kuoli myös muutama? Onko Suomeen syttynyt sota, kun kaikialla lässytetään näitä rahastajia apuun?
Suomen pullamössönuoriso ei tajua, eikä tiedä mitään todellista vaikeuksista maailmalla. Sodan jaloissa ja pakolaisina on miljoonia lapsia, eikä siellä höpistä jatkuvasti kallonkutistajista.
Sodan aikana Suomessa kuoli perheistä ja kaikkialta kymmeniä tuhansia ihmisiä, oli pommituksia ja pelkoja.
Hyvin ovat sota-ajan lapset selvineet normaaleina ihmisinä yhteiskuntaan ilman näitä rahastavia auttajiakin.- pohtija1
Kaiken maailman hullut on passitettu "muka yhteiskunta kelpoisina avohoitoon". Sehän on nähty mitä avohoidon täysin mahdottoman valvonnan puute on saanut aikaan. Toivottavasti joskus päästään tilanteeseen ettei yhden psykiatrin lausunto riitä avohoitoon määrämiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1287152Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam934963Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk733801Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273034Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni452606Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,292239Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t281989Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2091525Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3261337Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1671143