uusi bond

elokuvafriikki

täyttä roskaa!!!!jopa casino royale oli parempi....
juonesta ei saanu ollenkaan kiinni ja bond on nykyään vain tappajasadisti!!!ja käyttipä bond segailin leffoista tuttuja temppuja....arvosana 2

5

883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen samaa mieltä.

      Tosin pidän enemmän Mooren ja Conneryn aikaisista. Mikä on suosikkisi?

      • ei jeesus mikä leffa

        koko leffa täyttä paskaa, en saanu juonesta kii eikä näyttelykään kauheen taitavaa. jopa tämmöset RIPSit jota söin siel (kait jotai ruisleiväst tehtyi??) oli parempii :D sais tehä jotai kunno bondei jatkoks, ne vanhat o hyvii mut nää uudet craigit o kyl semmost mil pyyhitää persettä.


    • mister booooonnnnnddddddd

      Kaikki bondit katsoneena moneen kertaan tämä on ehkä huonoin. Toiminta kohtaukset on pilattu kameran heiluttelu efektillä ja nopealla leikkauksella niin tehokkaasti ettei koko asiasta saa mitään tolkkua.
      Graigilla on karismaa mutta ei se tätä elokuvaa pelasta eikä hänen totisuuskaan viehätä.

      Kuka tykkää hemmetin moisesta mekkalasta ilman järjen häivää saa ehkä jotain kiksejä tästä.
      Pitikin mennä hypetykseen ja laittaa roposensa hukkaan.
      Arvostelu: 1 tähti.

    • suuri pettymys

      Kyllä asia on niin että parhaimmat Bondit on jo tehty, ei voi mitään. Vaikka leffan arvostelut olivat kriittisiä, oli elokuva niitäkin pahempi pettymys.

      Juonesta ei saanut mitään tolkkua, ja tuntui että elokuva oli kuin videopeliä jossa rymistellään vain toimintakohtauksesta toiseen. Onkohan tuo väkivallan huomattava lisääminen tehty amerikkalaisen yleisön makuun? Yhdenkään henkilöhahmon sielunmaailmaan ei paneuduttu lainkaan ja leffa jäi todella ontoksi. Kaukana ovat myös ne ajat jolloin Bondi oli ovela, hurmaava ja sukkela suustaan. Nyt Graigille riittää että on vain rujon näköinen ja että Bond tappaa nopeasti ja tehokkaasti.

      Edellinen Bondi oli piristysruiske tietyllä tavalla mutta nyt on laitettu jo överiksi, eikä sisältöön panostettu.

      Sääli sinänsä.

    • hansolo2

      Menen katsomaan tuon uuden Bondin perjantaina, joten ajattelin kysyä etukäteen, että onko tässä uudessa Bondissa sitä kunnon alkukohtausta jossa Bond ampuu kameraa päin ja leffa alkaa? Edellisessä kun oli epävirallinen ja vielä todella p**ka, niin toivon nyt että tässä olisi kunnon kohtaus. Kiitos jo etukäteen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      138
      2368
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      71
      2289
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      66
      1959
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      75
      1658
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      105
      1533
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1498
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1391
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1254
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1134
    Aihe