Postimyynti; palautus ja postiennakko

palautin Netanttilaan postiennakkopaketin. Onko kokemusta, kuinka kauan kestää kyseisellä lafkalla rahojen palautus tilille..?
31349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ostatte jotain niin ostakaa mutta älkää vekslatko ja palautelko. Itse en ota takaisin mitään minkä asiakas on ostanut,ellei tuotteessa ole selvää virhettä.

Äänestä
  • on lainvastaista olla ottamatta vastaan!

    Äänestä

30 päivää... Kauppiaana itsekin pidän aina maksimiajan kun palautellaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miako008 kirjoitti:

palautin Netanttilaan postiennakkopaketin. Onko kokemusta, kuinka kauan kestää kyseisellä lafkalla rahojen palautus tilille..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu